שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אי.די.בי פיתוח השלימה את גיוס האג"ח בסדרה י"ד: תגייס 642 מיליון שקל

הריבית שנקבעה לאגרות החוב תעמוד על 5% והחברה תפרע את הסדרה בתשלום אחד בסוף 2022. בשלב המוסדי היו ביקושים של 91 מיליון שקל, והחברה ניצלה מתוכם 82 מיליון שקל

גולן חזני 21:1323.07.17
אי.די.בי פיתוח השלימה הערב את השלב הציבורי בהנפקת האג"ח של סדרה י"ד, והגיוס המלא של הסדרה יעמוד על 642 מיליון שקל. זאת לאחר שעם פתיחת המכרז ביום חמישי הצליחה החברה לגייס 560 מיליון שקל.

 

 

בשלב המוסדי של המכרז היו ביקושים של 91 מיליון שקל, והחברה ניצלה מתוכם 82 מיליון שקל. הריבית שנקבעה במכרז עומדת על 5% - נמוכה מהותית מהריבית המקסימלית במכרז שעמדה על 6.8%.

 

מנכ"ל אי.די.בי פיתוח שולם לפידות. הוביל את ההנפקה מנכ"ל אי.די.בי פיתוח שולם לפידות. הוביל את ההנפקה צילום: עמית שעל

 

סדרה י"ד החדשה צפויה לעמוד לפירעון בתשלום אחד בסוף 2022. הסדרה תובטח בשיעבוד על מניות חברת דיסקונט השקעות, שבשליטת אי.די.בי.

 

אי.די.בי הדגישה כי גיוס האג"ח יעלה בקנה אחד עם חוק הריכוזיות, ובמסגרתו יועברו החזקות החברה בדסק"ש לחברה אחרת בבעלותו של בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין. בדרך זו מניות דסק"ש ימשיכו להיות משועבדות לטובת מחזיקי האג"ח בסדרה זו.

 

מי שהוביל את ההנפקה הוא מנכ"ל אי.די.בי פיתוח שולם לפידות, ולקחו בה חלק אפסילון, ששימשה כחתם ההנפקה, פירמת הייעוץ הכלכלי גיזה זינגר אבן וכן היועצת המשפטית עו"ד אסתר קורן ממשרד עורכי הדין גרוס חודק קלינהנדלר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x