שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נוחי דנקנר פרע תשלום של 32 מיליון לבנקים

בכך הגיע דנקנר לפרעון של 74 מיליון שקל מאז נחתם הסדר החוב שלו מול הבנקים, במרץ 2016

גולן חזני 15:5929.06.17

נוחי דנקנר פרע היום (ה') לבנקים תשלום של 32 מיליון שקל - בכך הגיע לפרעון של 74 מיליון שקל מאז נחתם הסדר החוב שלו עם הבנקים המלווים במארס 2016.  

דנקנר חייב כספים שלווה כדי לממן את חברת טומהוק הפרטית ואת החברה־הבת שלה, גנדן, שבאמצעותן החזיק באי.די.בי הציבורית יחד עם שותפיו אבי פישר והאחים שימל.דנקנר לווה את הכספים הן לצורך הרכישה הראשונית של אי.די.בי והן כדי לחזק את אחיזתו בחברות־הבנות באמצעות רכישת מניותיהן.

 

בתחילת 2016 הגיע דנקנר להסדר מול הבנקים המלווים של טומהוק וגנדן. החוב המקורי של החברות לבנקים הוערך ב־850 מיליון שקל, אולם מתוכו ערב דנקנר לחלקו היחסי, 500 מיליון שקל. דנקנר התחייב לשלם את מלוא החוב שלגביו העניק ערבות אישית וכן לפנות את הבית שבו התגורר ברחוב שלמה המלך בהרצליה בתוך 45 יום ממועד ההסדר.

 

דנקנר ומשפחתו פינו את הנכס ב-6 ביולי והם עברו לבית קטן יותר בשכונה, שבו הם מתגוררים בשכירות. הבית שהם פינו מוצע למכירה ושוויו נאמד ב־50–45 מיליון שקל.

 

הבית היה אמור להימכר עד סוף החודש אבל ההצעות שקיבל דנקנר, בסכום של 30 מיליון שקל, נמוכות מהערכות שמאי שדיברו על שווי 45 מיליון שקל. דנקנר מסרב למכור את ביתו במחיר נמוך זה. בשיחות מול הבנקים טען דנקנר שההסכם אינו קובע שהתמורה מהמכירה תעבור לבנקים וכי כל עוד הוא עומד בתשלומי החוב יש לאפשר לו תקופה נוספת לבצע את המכירה. נראה שהבנקים יסכימו לכך מאחר שפינה את הבית כאמור.

 

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x