$
שווקי חו"ל

נוירודרם שכרה בנק השקעות בדרך למכירה

נוברטיס ופייזר מתעניינות בחברת הביומד הישראלית, שסיימה בהצלחה שלב שני של ניסויים קליניים בתרופה לטיפול בפרקינסון. נוירודרם נסחרת בנאסד"ק בשווי שיא של 660 מיליון דולר

דרור רייך 08:0214.06.17

נוירודרם שכרה בנק השקעות כדי שילווה תהליך למכירתה, כך נודע ל"כלכליסט". חברת הביומד הישראלית יוצרת עניין רב בקרב יצרניות התרופות הגדולות לאור נוכחותה בעסקי מערכת העצבים המרכזית.

 

עם החברות המתעניינות ברכישתה נמנות ענקית התרופות האמריקאית פייזר, חברת התרופות הבריטית השישית בגודלה בעולם גלקסו־סמית־קליין, נוברטיס השוויצרית, בורינגר אינגלהיים הגרמנית, אלי לילי האמריקאית ו־UCB הבלגית. 

על פי הערכות, המשוכה הגבוהה ביותר בדרכה של נוירודרם לעסקה היא תג המחיר, שעלול למנוע מהשיחות להסתיים במכירה. החברה נסחרת, נכון להיום, לפי שווי של 660 מיליון דולר, קרוב לשיא של כל הזמנים. זאת לאחר שרשמה עלייה חדה במרץ השנה, על רקע תוצאות חיוביות בניסוי קליני שלב 2 בתרופה שלה למחלת הפרקינסון. הצלחת הניסוי מקרבת את נוירודרם לבקש אישור של רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשיווק המוצר.

 

עם המחזיקים הגדולים בנוירודרם נמנים קרן סקופיה קפיטל (16.6%), מייסד החברה רוברט טאוב (12.3%) והדירקטורים זיגפריד וושר (11.4%) ושמואל קבילי (10%).

 

 

 

מתקדמת בשלב השלישי של הניסויים הקליניים

 

שלשום בלילה הקפיצו הערכות על מכירה אפשרית את מניית נוירודרם ב־15% בנאסד"ק, במחזור הגבוה פי ארבעה מהממוצע, זאת על רקע דיווחים של סוכנות הידיעות בלומברג.

 

נוירודרם מפתחת שיטת הולכה חדשה לתרופות, ומתרכזת בטיפול בפרקינסון. בתחום זה היא מקווה להשיק בשנה או בשנתיים הקרובות שני מוצרים: תרופה במינון נמוך, המחליפה תרופה קיימת בשוק הניתנת בבליעה, וכן תרופה במינון גבוה שעשויה להחליף ניתוח שבמסגרתו מושתל בחולה מנגנון לשחרור התרופה בגוף.

החברה בשלהי שני ניסויי שלב 3 בארה"ב בתרופה לפרקינסון ברמת חומרה בינונית וקשה, שתוצאותיהם עשויות להתקבל כבר השנה. גם באירופה החברה לקראת ניסוי שלב 3, שתוצאותיו צפויות במחצית השנייה של 2018.

 

החברה קיבלה אישור לפשט את הניסוי במוצר הדגל שלה לטיפול בפרקינסון בשלב מתקדם, ובמקום לערוך שני ניסויים גדולים תקיים החברה ניסוי אחד באנשים שחולים בפרקינסון בלבד (ולא במחלות נוספות). בכך גדלים סיכוייה לקבל אישור לתרופה.

 

צפי להוצאה של 50 מיליון דולר בשנת 2017

ברבעון הראשון של 2017 דיווחה נוירודרם, שבניהול עודד ליברמן, על הפסד של 50 סנט למניה. זאת לעומת תחזיות להפסד של 30 סנט. ההפסד נבע מהוצאות מחקר ופיתוח גבוהות שמקורן בהתקדמות בניסויים הקליניים. נוירודרם סיימה את הרבעון עם 142 מיליון דולר בקופת המזומנים, והיא צפויה להוציא 50 מיליון דולר ב־2017.

בדצמבר האחרון גייסה נוירודרם 75 מיליון דולר לפי שווי של 407 מיליון דולר. יומיים קודם לכן דיווחה על קיצור משמעותי של מסלול הניסויים הקליניים שצפוי לה עד לרישום המוצר בארה"ב.

 

נוירודרם הונפקה בסוף 2014 והשלימה גיוס של 45 מיליון דולר לפי שווי של 164 מיליון דולר אחרי הכסף, לאחר שנאלצה להתפשר על השווי. ביולי 2015 גייסה 67 מיליון דולר, הפעם לפי שווי של 356 מיליון דולר.

 

מנוירודרם נמסר: "החברה אינה מגיבה לשמועות".

 

 

עודד ליברמן מנכ"ל נוירודרם עודד ליברמן מנכ"ל נוירודרם

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x