$
שווקי חו"ל

שמועות על מכירת נוירודרם הקפיצו את מניית החברה ב-15% בנאסד"ק אמש

זאת, על רקע פרסומים כי החברה עובדת עם יועץ פיננסי (ששמו לא נחשף) על מכירה אפשרית. מנוירודרם נמסר: "החברה אינה מגיבה לשמועות"

דרור רייך 07:1313.06.17

מניית חברת נוירודרם זינקה אמש (ב') ב-15% במחזור הגבוה פי 4 מהממוצע על רקע דיווחים של סוכנות הידיעות בלומברג כי היא שוקלת מכירה של החברה. בלומברג ציטט אנשים המקורבים לעניין שטענו כי החברה עובדת עם יועץ פיננסי (ששמו לא נחשף) על מכירה אפשרית.

 

נוירודרם משכה עניין רב מצד יצרניות תרופות גדולות על רקע העיסוק שלה במערכת העצבים המרכזית. ההערכה היא שהמשוכה הגדולה ביותר לעסקה אפשרית הוא תג המחיר וייתכן כי השיחות לא יובילו לעסקה.

 

נכון לאתמול החברה נסחרת לפי שווי שוק של 660 מיליון דולר. בחודש מרץ פירסמה תוצאות חיובית בניסוי קליני שלב 2 בתרופת ה-ND0612H למחלת הפרקינסון.

 

נוירודרם מפתחת שיטת הולכה חדשה לתרופות, כאשר התחום העיקרי בו היא מתרכזת הוא מחלת הפרקינסון.  בתחום זה היא מקווה להשיק בשנה-שנתיים הקרובות תרופה במינון נמוך, המחליפה תרופה קיימת בשוק הניתנת בבליעה, וכן תרופה במינון גבוה שעשויה להחליף ניתוח במסגרתו משתילים מנגנון המשחרר את התרופה בגוף.

 

בדצמבר האחרון גייסה נוירודרם 75 מיליון דולר לפי שווי של 407 מיליון דולר. יומיים קודם לכן, דיווחה החברה על קיצור משמעותי של מסלול הניסויים הקליניים שהיא צפויה לבצע עד לרישום המוצר בארה"ב.

עודד ליברמן עודד ליברמן

 

נוירודרם גייסה בנובמבר 2014 סכום של 45 מיליון דולר לפי שווי של 164 מיליון דולר, לאחר שנאלצה להתפשר על השווי. ביולי 2015 גייסה 67 מיליון דולר לפי שווי של 356 מיליון דולר. ברבעון הראשון של 2017 היא דיווחה על הפסד של 50 סנט למנייה, לעומת התחזיות להפסד של 30 סנט שנובע מהוצאות מחקר ופיתוח גבוהות, כתוצאה מהתקדמות בניסויים הקליניים.

 

נוירודרם נמצאת לקראת שני ניסויים בארה"ב בתרופה לפרקינסון בינוני וקשה, שצפויים להתחיל במחצית השנייה של 2017. גם באירופה החברה נמצאת לקראת ניסוי שלב 3 בתרופה שתוצאותיו צפויות להתקבל באמצע 2018.

 

נוירודרם סיימה את הרבעון הראשון עם קופת מזומנים בהיקף של 142 מיליון דולר, והיא צפויה להוציא ב-2017 כ-50 מיליון דולר. החברה מנוהלת ע"י ד"ר עודד ליברמן.

 

מנוירודרם נמסר כי "החברה אינה מגיבה לשמועות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x