$
בורסת ת"א

פעם שלישית טונה: האחים ויליגר חוזרים לוויליפוד

באסיפה הכללית שקיימה החברה הוחלט לסיים את כהונתם של כל הדירקטורים בחברה - כולל זו של גרגורי גורטובוי - ולמנות במקומם את האחים יוסי וצבי ויליגר וכן את בנצי סאו וקובי נבון

נורית קדוש 15:5212.06.17

נסללה הדרך לחזרתם של האחים יוסי וצביקה ויליגר לחברת וילי פוד השקעות. באסיפה הכללית שקיימה החברה, הוחלט לסיים את כהונתם של כל הדירקטורים בחברה, כולל זו של גרגורי גורטובוי (בעל השליטה לשעבר) ולמעט הדירקטורים החיצוניים, ולמנות במקומם את האחים יוסי וצבי ויליגר וכן את בנצי סאו וקובי נבון.

 

בעוד שבוע צפוי דירקטוריון ויליפוד להתכנס ואז ניתן להעריך שהאחים ויליגר יבצעו שינויים מהותיים במבנה הנהלת החברה. ההחלטה באסיפת בעלי המניות של ויליפוד אינטרנשיונל, התקבלה בניגוד לעמדת חברת הייעוץ לגופים המוסדיים אנטרופי שהמליצה להתנגד להחלפת הדירקטוריון בחברת המזון ויליפוד. באנטרופי טענו כי החלפת כל דירקטוריון ויליפוד השקעות, תגרום לחוסר ודאות ולשינויים בהנהלת החברה.

 

האחים ויליגר ייסדו את ויליפוד ומכרו את השליטה בה פעמיים. בפעם הראשונה מכרו האחים ויליגר את השליטה בוויליפוד לאוליגרך ארקדי גאידמק, אולם משזה נקלע לקשיים תזרימיים הציעו לו הלוואה, אשר אי עמידה בתנאים להשבתה השיב לידיהם את החברה. בפעם השניה, מכרו האחים את החברה לאלכסנדר גרנובסקי שנקלע לקשיים ומכר אותה לגרגורי גורטובוי. בתקופתו של גורטובוי נרשמו מספר אירועים חריגים בחברות שבשליטתו ובינהם העברת כספים לטובת שיפוץ מלון סגור בצ'כיה. אירועים אלו הובילו לפתיחת חקירה של הרשות לניירות ולצו עיכוב יציאה מהארץ לגורטובוי.

 

צבי ויוסי ויליגר צבי ויוסי ויליגר

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x