מט"ח וסחורות

"מחירי הנפט צפויים לעלות השנה ל-70 דולר לחבית"

לפי פייר אנדורן, שחזה בעבר את צניחת מחירי הנפט, הנוזל השחור צפוי להתאושש משמעותית מהרמה הנוכחית, העומדת על כ-50 דולר לחבית; הסיבה: ירידה במלאי

שירות כלכליסט 17:3701.04.17
מחירי הנפט עשויים לטפס ולהגיע עד למחיר של 70 דולר לחבית, כך להערכתו של פייר אנדורן, מחברת אנדורן קפיטל מנג'מנט. לדבריו, אנחנו עומדים בצומת דרכים ממנו מחירי הנפט צפויים להתאושש משמעותית. "אני חושב שמחירי הנפט קרוב לוודאי שיתאוששו ויטפסו חזרה לאזור ה-70 דולר", אמר ל-CNBC. יש לציין כי אתמול (ו') נרשמה ירידה של 0.5% במחיר החבית לרמה של 50.6 דולר, וברבעון הראשון נרשמה בסך הכל ירידה של 5.8%. 

 

 

אנדורן ידוע כמי שחזה את ירידת מחירי הנפט משיא של 150 דולר לחבית ביולי 2008 לאזור ה-30 דולר חמישה חודשים לאחר מכן. מסיבה זו, המעבר של מנהל קרן הגידור מתחזית לירידות להערכה שצפויות עליות, עוררה תשומת לב רבה בקרב המשקיעים והאנליסטים. "יצרני פצלי הנפט בארה"ב הגבילו את הייצור שלהם ואת המחירים כך שהשיפורים בתנאי הבסיס לא תומחרו, אך אני מאמין שכעת כשאנשים יראו שרמות המלאי הצטמצמו בחדות, התנאים ישתפרו והמחירים יעלו", הסביר את התחזית שלו.

 

 

 צילום: רויטרס

 

אנדורן התייחס גם לשאלה האם חברות אופ"ק יאריכו את ההסכם עם המדינות הלא חברות בקרטל להגביל את הייצור, בפגישה הבאה המתוכננת ל-25 במאי. לדבריו, הכל יהיה תלוי ברמת המחירים באותו הזמן. "אני חושב שאם נהיה ברמת המחירים הנוכחית, או אפילו כמה דולרים גבוה יותר, אז יאריכו את ההסכם, אך אם המחיר יעלה ל-65 דולר לחבית - הם לא", אמר. ההסכם נחתם בנובמבר ובו הוגבל הייצור על מנת לשלוט באספקה הזורמת לשוק.

 

עם זאת, הוא מאמין שהמחיר יעלה עד מאי "ולכולם יהיה ברור שרמות המלאי מצטמצמות ושההגבלה של אופ"ק אכן הצליחה".

 

 

 

אנדורן ציין עוד כי אינו חושב שהמדיניות של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ תוכל להשפיע על מחירי הנפט, שכן אין יותר מדי דברים שהוא יכול לעשות בטווח הקצר שישנו את צמיחת המלאי. "איני חושב שלטראמפ יש השפעה גדולה בשלב זה על ההיצע והביקוש של הנפט. אם יהיה שינוי גדול זה יהיה קשור ליחס לאיראן, אם הוא יטיל מחדש סנקציות על המדינה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x