שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אבגול: קיפאון בשורת ההכנסות - ברבעון ובשנה כולה

יצרנית הבדים הלא ארוגים שבשליטת קרן HGH ההולנדית סיימה את הרבעון עם עלייה קלה ברווח ל-8.6 מיליון דולר והכנסות של 89 מיליון דולר

ניר טל 10:2715.03.17

יצרנית הבד הלא-ארוג אבגול מסיימת את הרבעון הרביעי עם רווח נקי של 8.6 מיליון דולר, עלייה קלה בהשוואה לרבעון המקביל - הודות לצמצום הוצאות המימון לרבעון.  

החברה שבשליטת קרן HFH ההולנדית (51%) מציגה קיפאון במחזור המכירות הרבעוני של החברה, שהסתכם בכ-89 מיליון דולר. הרווח התפעולי הסתכם ב- 12 מיליון דולר, ירידה של 12.7% בהשוואה לרבעון המקביל, שבו נרשם רווח תפעולי של 13.8 מיליון דולר. הירידה מיוחסת לירידה ברווחיות הגולמית כתוצאה מירידת מחירי המכירה (על אף שהכמות הנמכרת עלתה), כמו גם מהפעלתו של קו ייצור חמישי בארה"ב במהלך הרבעון.

 

אבגול פועלת באמצעות חברות בת בהודו, סין, רוסיה וארה"ב, ומתמקדת בייצור בד לא ארוג לתעשיית ההיגיינה. החברה מעסיקה 740 עובדים. חומר הגלם המרכזי לייצור הבד הינו פתיתי פוליפרופילן, ועלותו מהווה כ-70% מעלות הייצור הכוללת של החברה בשנתיים האחרונות. מחירו מושפע, בין היתר, ממחיר הנפט הגולמי וממיעוט של ספקים בעולם.

 

על פי תחזיות שהחברה מציינת, מחירי הנפט צפויים לעלות בשיעור של קרוב ל-25%, והמשמעות היא שהעלייה בחומרי הגלם צפויה לשחוק את הרווחיות הגולמית של החברה ברבעון הנוכחי. יחד עם זאת, רוב מוחלט של חוזי המכירה עליהם חותמת אבגול בתחום ההיגיינה צמודים למחיר חומרי הגלם ברמה רבעונית כך שבפרספקטיבה של שנה לא צפוי שינוי מהותי.

 

בסיכום שנת 2016 עמדו המכירות של אבגול על 339 מיליון דולר, ירידה מינורית בהשוואה לשנת 2015. קרוב לשני שליש ממחזור המכירות מגיע משני לקוחות מרכזיים. הראשונה, Procter & Gamble שאחראית ל-44% מהכנסות החברה בחישוב שנתי, אחראית להכנסות בהיקף של 147 מיליון דולר. פרוקטר היא הצרכנית הגדולה בעולם למוצרי בד לא ארוג. השניה, Kimberly Clark, אחראית ל20% מההכנסות, 68 מיליון דולר בחישוב שנתי.

 

הרווח התפעולי השנתי הסתכם ב-47 מיליון דולר, מול 48.3 מיליון דולר ב-2015, ירידה של 3%. הירידה מוסברת בגידול בהוצאות מכירה ושיווק במהלך השנה ובירידה ברווחיות הגולמית. בשורה התחתונה, הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב-24.5 מיליון דולר, לעומת 26.6 מיליון דולר בשנה הקודמת.

 

במהלך המחצית השנייה לשנת 2017 צפויה אבגול להתחיל בייצור מסחרי במפעל שהוקם בדימונה. פעילותה בהודו במחוז בופאל צפויה להתחיל במחצית הראשונה של שנת 2018. מנכ"ל החברה דיוויד מלדרם אמר בעניין זה: "2016 הייתה שנה בה התמקדנו בהגדלת כושר הייצוא ובהכנות לצמיחה עתידית. יחד עם זאת, אנו שבעי רצון מתוצאות הפעילות של הרבעון הרביעי ושל 12 החודשים האחרונים.". עלות שכרו של מלדרם בשנת 2016 עמדה על 1.6 מיליון דולר.  

 

אבגול אבגול

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x