$
בורסת ת"א

דירקטורית בבראק אן וי התפטרה: "הלכלוך במאבק השליטה רק התחיל"

מאבק השליטה בחברת הנדל"ן בין שני המנכ"לים לבין בעלי השליטה עולה שלב - ננסיה קוטסאו הודיעה על התפטרותה המיידית מהדירקטוריון; אחד המעורבים בפרשה: "בחודש הקרוב נראה התפתחויות נוספות"

אורן פרוינד 16:2813.03.17

מאבק השליטה בחברת הנדל"ן בראק אן ויבין שני המנכ"לים אופיר רחמים וגל טננבאום לבין בעלי השליטה רונן פלד ושמעון ויינטרוב עולה שלב. על רקע הרצון של בעלי השליטה לפטר את הדירקטור הבלתי תלוי רוברט ישראל מהדירקטוריון בעקבות "התנהגות בלתי הולמת", הודיעה היום (ב') הדירקטורית ננסיה קוטסאו על התפטרותה המיידית מהדירקטוריון.

 

קסוטו היא דירקטורית מטעם בעלי השליטה שמכהנת גם כסמנכ"לית הכספים של חברת BCRE, החברה דרכה מחזיקים ויינטרוב ופלד בבראק אן וי. קסוטו הודיעה על ההתפטרות שלה מהדירקטוריון באמצעות הודעת דואר אלקטרוני וציינה כי מכתב התפטרות יישלח ליתר חברי הדירקטוריון בשבוע הבא.

 

בנוסף, הודיע היום יו"ר דירקטוריון החברה יאן ואן דר מיר שגם הוא מכהן מטעמם של בעלי השליטה על הארכת כהונתו בשמונה חודשים נוספים. ואן דר מר, שהודיע בשבוע שעבר על התפטרות מיידית מהדירקטוריון של BCRE, אמור היה להתפטר באפריל הקרוב מתפקידו בבראק אן וי. אלא שבעקבות השינויים החלים בדירקטוריון הוא החליט להאריך את כהונתו עד האסיפה השנתית הבאה של החברה.

 

בנוסף, דירקטוריון החברה הודיע היום על כוונה להקים וועדה מיוחדת שתפקידה יהיה לבחון את בקשתה של בעלת העניין לכנס אסיפה לצורך פיטורי הדירקטור ומנגד מינוי שלושה דירקטורים חדשים מטעמם.

 

שמעון ויינטרוב מבעלי השליטה ב-BCRE שמעון ויינטרוב מבעלי השליטה ב-BCRE צילום: אוראל כהן

 

בהודעת החברה היום נכתב כי "הוועדה תבחן את השפעותיה האפשריות על עצמאות דירקטוריון החברה - הן על פי הדין בהולנד והן על פי הדין החל על החברה בישראל – וההשלכות של השפעות כאמור, ככל שישנן, על פעילותה העסקית של החברה לטובת כלל בעלי מניותיה. דירקטוריון החברה העניק לוועדה זו סמכות להתקשר, על פי שיקול דעתה הבלעדי, עם יועצים משפטיים ומומחים אחרים בישראל ובהולנד".

 

"בתום הליך הבחינה כאמור יהא על הוועדה האמורה להגיש מסקנותיה והמלצותיה לדירקטוריון החברה בעניין זה", נכתב בהודעה.

 

מקורב לחברה מסר כי "הפעולה של יאן (יו"ר הדירקטוריון שהאריך כהונתו) נועדה כדי לשמור על העצמאות של בראק אן וי ולהגן עליה מפני מהלך אגריסיבי של BCRE". אותם מקורבים רמזו כי הרצון של BCRE לפטר את הדירקטור ולמנות שלושה חדשים מטעמם נובע ממצב עסקי רעוע בעסקים הפרטיים שלהם בארה"ב וברוסיה.

 

מקורבים לחברת BCRE דחו את הטענות האלו וטענו כי מדובר בהליך רגיל של בעל שליטה שרוצה למנות דירקטורים מטעמו. אלא שאותם מקורבים לא הסבירו מה הביא אותם לפטר את הדירקטור שמינויו אושר רק באוקטובר האחרון. אחד המעורבים בפרשה אמר לכלכליסט כי "יש פה קרב מכוער של מאבק שליטה בין המנהלים לבין בעלי השליטה. הלכלוך במאבק הזה רק התחיל וסביר שנראה בחודש הקרוב התפתחויות נוספות".

 

בראק אן וי היא חברת נדל"ן שמאוגדת בהולנד אולם נסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל. החברה עוסקת בנדל"ן בגרמניה ונחשבת לאחת ההצלחות של שוק ההון הישראלי בשנים האחרונות לאחר שרשמה עלייה של 40% בשלוש השנים האחרונות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x