$
שווקי חו"ל

בלעדי לכלכליסט

סטוקטון במו"מ להסכם הפצה עם סינג'נטה ובאייר

סטוקטון, הפועלת בתחום ההדברה הירוקה, מנהלת מגעים עם שתי החברות במקביל במטרה לחתום על הסכם עם אחת מהן תוך כמה שבועות

גולן חזני 07:4507.03.17

חברת סטוקטון הישראלית מנהלת מגעים מתקדמים להסכם הפצה משמעותי מול שתי חברות האגרו־כימיה הגדולות בעולם, סינג'נטה ובאייר. ל"כלכליסט" נודע כי המגעים מתנהלים במקביל, במטרה לחתום על הסכם עם אחת מהן תוך כמה שבועות.

 

 

סטוקטון פועלת בתחום ההדברה הירוקה, ומ־2015 נמצאת בשליטת הקבוצה הסינית הבאנג (Hebang — 51%) ומשפחת תירוש (יורשיו של פטר תירוש ז"ל). עיקר פעילות החברה היא פיתוח חומרי הדברה ביולוגיים ידידותיים לסביבה. פטר תירוש ייסד את החברה ב־1994, והשליטה בה נמכרה ביולי 2015 להבאנג, הפועלת גם היא בתחום האגרוכימיה ונסחרת בבורסת שנגחאי בשווי של כ־4.5 מיליארד דולר. הסינים שילמו למשפחת תירוש 90 מיליון דולר עבור האחזקה בסטוקטון, כלומר לפי שווי חברה של 176 מיליון דולר. ההסכם הצפוי עם סינג'נטה או באייר צפוי להניב לסטוקטון הכנסה שנתית גבוהה ולקרב אותה להכנסות של 100 מיליון דולר בשנה לעומת 80 מיליון דולר כיום.

 

 צילום: shutterstock

 

סטוקטון פיתחה חומר הדברה ירוק בשם Timorex Gold — קוטל פטריות טבעי המבוסס על שמן עץ התה, שנועד למניעת מספר מחלות בגידולים למאכל. המוצר מיוצר ומסופק על ידי סטוקטון וצפוי להיות אחד המוצרים הביולוגיים הראשונים שייכנסו לשוק הסיני. ההחלטה התקבלה כחלק ממגמה הולכת ומתרחבת בסין לשילוב חומרי הדברה ביולוגיים עם חומרים כימיים, להפחתת שארתיות כימיקלים בפירות ובירקות ולהשגת תנובת שדה משמעותית יותר באמצעים ידידותיים יותר לסביבה.

 

בימים האחרונים חתמה סטוקטון על הסכם הפצה ראשון בסין של ה־Timorex Gold עם אחד מעשרת מפיצי חומרי ההדברה הגדולים שם, Chongqing Shurong Crop Science. הסכם זה מוערך בעשרות מיליוני דולרים ופרוס על כמה שנים. חברת Chongqing Shurong פועלת ברחבי סין ומשווקת ליותר מ־3,000 חנויות לציוד חקלאי.

 

לסטוקטון יש אישורים ממשרד החקלאות הסיני לשימוש בחומר ההדברה שפיתחה בעגבניות ובתותים, והחברה נערכת להרחבת האישורים להתוויות נוספות. המוצר הוכיח עד היום יעילות דומה לזו של קוטלי פטריות כימיים, ומתאים לשימוש בחקלאות קונבנציונאלית ואורגנית לאורך השנה כולה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x