בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

עליבאבא השקיעה 6 מיליון דולר בגיוס של לומוס

לומוס הישראלית מספקת עדשות חכמות למשקפי מציאות מוגברת. עבור ענקית האינטרנט הסינית זו חברה ישראלית שלישית שבה היא משקיעה

גולן חזני 07:1519.01.17

ענקית האינטרנט הסינית עליבאבא השקיעה 6 מיליון דולר בגיוס של חברת לומוס הישראלית, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

לומוס (Lumus) הודיעה בחודש שעבר כי גייסה 30 מיליון דולר שמתווספים ל־15 מיליון דולר שגויסו בתחילת השנה. לומוס מספקת עדשות חכמות למשקפי מציאות מוגברת (Augmented Reality), כלומר משקפיים המשלבים הדמיה על גבי המציאות המשתקפת מבעד לעדשה.

 

עבור עליבאבא זוהי חברה ישראלית שלישית שבא היא משקיעה. שתי הקודמות היו גלויות: במאי האחרון השקיעה 5 מיליון דולר בחברת טוויגל (TWIGGLE) שנוסדה על ידי שני יוצאי גוגל אמיר קוניגסברג ועדי אבידור שפיתחה מנוע חיפוש חכם לאתרי קניות ברשת. ההשקעה נעשתה בגיוס של 12.5 מיליון דולר של הסטארט־אפ.

  צילום: מיקי נועם-אלון

 

חברה נוספת היא חברת המציאות המועשרת InfinityAR שבה השקיעה עליבאבא בנובמבר האחרון 15 מיליון דולר. אינפיניטי הוקמה על ידי מוטי קושניר, לשעבר בכיר בתחום השיווק בחברה בת של אינטל, וד"ר מתן פורטר, בעל דוקטורט בתחום עיבוד תמונה מהטכניון וניסיון במספר סטארט־אפים בתחום בעבר. עליבאבא השתתפה בסבב גיוס של 18 מיליון דולר לפי שווי חברה של 80 מיליון דולר. אינפיניטי, בדומה ללומוס, פועלת בתחום המציאות הרבודה (או המועשרת), ויש לה שותפות עם לומוס.

 

מציאות מועשרת או רבודה מתאפשרת כאשר מקרינים על גבי עדשות משקפיים תמונה המשלימה לזו שרואה המשתמש מבעד לעדשות המשקפיים בעולם האמיתי, ומתכתבת איתה. לומוס מייצרת את המשקפיים ואינפיניטי את התוכנה אשר קוראת את המציאות מתוך מערכת של חיישנים במשקפיים, ומאפשרת להגיב אליה באמצעות השידור על גבי העדשה.

 

משקיעים נוספים בגיוס האחרון של לומוס היו חברת הסלולר HTC ויצרנית המחשבים הניידים הטיוואנית Quanta Computer. בגיוס הקודם השתתפו בין היתר שנדה גרופ (Shanda Group) בבעלות טיאנצ'או צ'ן, מחלוצי תעשיית משחקי האונליין בסין, ומי שמחזיקה במיזם משקפי המציאות המוגברת Atheer, וכן חברת האלקטרו־אופטיקה הסינית קריסטל אופטק (Crystal Optech), המייצרת רכיבי הדמיה אופטית, עדשות חכמות, רכיבי LED וצגים זעירים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x