• תפריט
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

עכשיו זה רשמי: ריווליס של פימי רוכשת את יורודריפ בעסקת מניות

המגעים לעסקה, שנחשפו לפני כחודש ב"כלכליסט", ייצרו את החברה השנייה בגודלה בעולם להשקיה בטפטוף. ריווליס לא דיווחה לפי איזה שווי יתבצע המיזוג

גולן חזני 10:1811.01.17

ריווליס השקיה, בבעלות קרן פימי של ישי דוידי, רוכשת את חברת ההשקיה הרביעית בעולם, יורודריפ, בעסקת מניות. פימי לא דיווחה לפי איזה שווי תתבצע העסקה, אך דיווחה כי בעקבות הרכישה תהפוך ריווליס לחברת ההשקיה בטפטוף השניה בגודלה בעולם (ללא הודו), עם 18מפעלים בעולם ו-1,800 עובדים.

 

החברה דיווחה עוד, כי הכנסות החברה המאוחדת ב-2017 צפויות לעבור סך של מיליארד ורבע שקל. כמו כן, גילון בק, היו"ר הנוכחי של ריווליס ושותף בכיר בקרן פימי, ישמש כיו"ר החברה המאוחדת. ריצ'רד קלפהולץ, המנכ"ל הנוכחי, ימשיך בתפקידו כמנכ"ל החברה המאוחדת.

 

המגעים לעסקה נחשפו לפני חודש ב"כלכליסט". על פי הערכות בשוק, הכנסות יורודריפ עומדת על 110 מיליון דולר בשנה, ה־EBITDA מסתכם ב־15-10 מיליון דולר בשנה ובשורה התחתונה היא עדיין מציגה הפסדים.

 

יורודריפ פועלת מהמטה ביוון ומחזיקה במשרדים בטורקיה, במצרים, בירדן, בפרו ובמקסיקו. מוצריה נמכרים ב־70 מדינות בעולם והיא מעסיקה 650 עובדים. עיקר מכירותיה הן לארה"ב, לאירופה, לשוק הטורקי, שנחשב מהגדולים באירופה, למזרח התיכון ולדרום אמריקה. יורודריפ בעצם תשלים את הפריסה הגלובלית של ריווליס, שמכירותיה מתמקדות בארה"ב ובמזרח הרחוק.

 

פימי השלימה את רכישת ריווליס (כולל 20 מיליון דולר שהיו בקופתה) מהתאגיד האמריקאי ג'ון דיר ב־60 מיליון דולר ביוני 2014. חטיבת המים של ג'ון דיר כללה מקבץ חברות שעוסקות בתחומים הקשורים למוצרי השקיה, התזה וטפטוף: חברת פלסטרו הישראלית מקיבוץ גבת והחברות האמריקאיות T-Systems ו־Roberts Irrigation.

 

אולם, חוסר המיקוד הוביל את החטיבה שנרכשה להפסדי העתק. כך, הפסד החברה עמד על 50 מיליון דולר ב־2013. פימי הובילה בריווליס מהלך הבראה, שכלל, בין היתר, את החלפת הנהלת החברה ופיטורי עובדים. כיום החברה רושמת EBITDA שנתית של 20 מיליון דולר. הרווח הנקי ב־2015 עמד על 10 מיליון דולר.

 

מימין: ישי דוידי וגילון בק מימין: ישי דוידי וגילון בק צילום: אלעד גרשגורן

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x