$
בורסת ת"א

מי אתה מיכאל לוי? הילד שעלה מאיטליה והפך את העסק המשפחתי לאימפריה

עם השלמת העסקה למכירת נילית צפוי מיכאל לוי להפוך מאחד האנשים העשירים בארץ גם לאחד מאנשי העסקים הנזילים בזכות חלקו בתמורה - 700 מיליון שקל

גולן חזני 11:0828.11.16

עם השלמת העסקה למכירת נילית צפוי מיכאל לוי להפוך מאחד האנשים העשירים בארץ גם לאחד מאנשי העסקים הנזילים בזכות חלקו בתמורה - 700 מיליון שקל. אמנם יתכן שחלק מהסכום ישאר בקופת החברה, אך לאור העובדה שהחברה רווחית, סביר שהתמורה כולה תחולק לבעלי המניות.

 

לוי, כיום נשוי פלוס 3 ומתגורר בתל אביב, נולד באיטליה ועלה לארץ ב־1954 יחד עם הוריו. אביו אניו, שהיה בעליה של אימפריית טקסטיל באיטליה, היה זה שקים את נילית. עם פטירתו של אביו, עבר מיכאל לנהל את החברה. לוי צבר מוניטין של תעשיין מוערך והוא ידוע כמי ששומר על פרופיל נמוך.

מיכאל לוי מיכאל לוי צילום: אלירן אביטל

 

יחד עם זאת, שמו של לוי מוכר בזכות פעילות עסקית אחרת שלו. הוא הבעליו של סמל"ת, יבואנית פיאט, לנצ'יה, אלפא רומיאו וסובארו שמנהל מו"מ לרכישת זכיון מכוניות קרייזלר מידי קבוצת מכשירי תנועה בתמורה ל־150-200 מיליון שקל. כמו כן, בתחילת שנות ה־2000 שימש לוי כיו"ר אל על.

 

לפני כשנה לוי הגיע גם למשפטו של נוחי דנקנר כעד מטעם ההגנה. "הכרתי את נוחי כשהייתי יו"ר אל על והוא היה הבעלים של ישראייר. לא היה לנו קשר עסקי, אלא ידידותי", סיפר לוי. הוא העיד כי רכש בהנפקת החברים של אי.די.בי מניות בהיקף של 5 מיליון שקל לאחר שאכל ארוחת צהריים עם דנקנר, במהלכה הציע לו דנקנר להשקיע בחברה. "אמרתי לנוחי שאני לא עסוק בהשקעות באופן אישי ושאבדוק את העניין עם היועץ שלי", אמר לוי בבית המשפט והוסיף כי "הייתי מודע לסיכונים. זאת לא היתה תרומה לדנקנר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x