שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

המדדים בוול סטריט ירדו ב-0.2%; מניית גאפ צללה ב-16.6%

מחיר הנפט עלה ב-5.3% השבוע ל-45.7 דולר לחבית; מחיר הזהב ירד השבוע ב-1.3% לשפל של תשעה חודשים; חברת האופנה גאפ פרסמה תחזית רווחים שנתית מאכזבת. אברקרומבי אנד פיץ' התרסקה ב-13.8% אחרי תוצאות כספיות מאכזבות והודעה על מיתוג מחדש

גיל קליאן 23:0918.11.16
דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס פוטסי קאק דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

כלכליסט פותח את המסחר בלונדון:

 

 

23:05 - המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ו') בירידות שערים; המדדים דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק נחלשו היום ב-0.2% כל אחד. בסיכום שבועי - דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, S&P 500 עלה ב-0.8% ונאסד"ק התחזק ב-1.6%. מדובר בשבוע השני ברציפות שבו המדדים עולים.

 

22:40 - נשיא הפד בדאלאס, רוברט קפלן, חזר הערב על תחזיתו שלפיה סין תרשום בעתיד צמיחה שלילית. קפלן, שדיבר בכינוס בענייני נפט במטה הבנק הפדראלי ביוסטון, אמר בנוסף כי כלכלת ארה"ב נמצאת כעת "בנקודה" המתאימה להעלאת ריבית. דבריו של קפלן תואמים את הציפיות הנרחבות בשוק, כי חברי וועדת השוק הפתוח של הבנק יעלו את שיעור הריבית בפגישתם הקרובה, שתיערך ב-13-14 בדצמבר.

נשיא הפד בדאלאס, רוברט קפלן נשיא הפד בדאלאס, רוברט קפלן צילום: בלומברג

 

22:00 - הנפט התחזק השבוע, לראשונה זה ארבעה שבועות, ב-5.3%, כשמחירו נדחף כלפי למעלה על ידי ציפיות המשקיעים שחברי ארגון יצואניות הנפט (אופ"ק) יגיעו להסכם סופי בהמשך החודש לריסון תפוקת הזהב השחור. החוזים העתידיים למסירת נפט מסוג WTI בדצמבר עלו היום ב-0.6%, או 27 סנט, למחיר של 45.69 דשולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק.

 

21:10 - החוזים העתידיים על הזהב ירדו היום (ו') לרמתם הנמוכה ביותר מאז חודש פברואר האחרון, על רקע התחזקות הדולר האמריקאי וציפיות שהפדרל ריזרב יעלה את שיעור הריבית בפגישתו הקרובה בחודש הבא. מחיר הזהב ירד זה השבוע השני ברציפות - הזהב למסירה בחודש דצמבר ננעל על מחיר של 1,208.7 דולר לאונקיה - ירידה יומית של 0.7% וירידה שבועית של 1.3%. 

מטילי זהב בניו יורק מטילי זהב בניו יורק צילום: בלומברג

 

19:00 - המסחר בבורסות אירופה ננעל הערב (ו') בירידות שערים: מדד פוטסי בבורסת לונדון בבריטניה נחלש ב-0.3%, מדד דאקס בבורסת פרנקפורט בגרמניה איבד מערכו 0.2% ומדד קאק בבורסת פריז ירד ב-0.5%. המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו בירידות שערים, כשהמדדים המובילים נחלשים בכ-0.3%. מניית גאפ מתרסקת ב-15% ומניית אברקרומבי אנד פיץ' צוללת ב-14%. בבורסת הסחורות - החוזים העתידיים על הנפט נסחרים בירידה של 0.8% למחיר של 45.08 דולר לחבית.

 

17:50 - המסחר בבורסות ניו יורק עבר לירידות שערים קלות של כ-0.2% במדדים המובילים. מחיר הנפט נחלש בשעה זו בשיעור של 0.9% לרמה של 45 דולר לחבית. מניית גאפ מתרסקת כעת ב-11.5% ומניית אברקרומבי אנד פיץ' צוללת ב-13.1%. גם באירופה מתנהל כעת המסחר בירידות שערים, כאשר מדד קאק הצרפתי מאבד 0.6% ומדד פוטסי הבריטי משיל מערכו 0.3%.

 

16:30 - המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות, כשהמשקיעים מאשימים את הדולר בכך שהוא מונע מהמדדים דאו ג'ונס ו-S&P 500 מלהגיע לשיאים חדשים.

 

14:40 - חברת האופנה אברקרומבי אנד פיץ' מאכזבת את המשקיעים ברבעון השלישי. החברה דיווחה על מכירות ורווח למניה נמוכים מהצפי, והודיעה על מיתוג מחדש במאמץ למשוך קהל צעיר אל החנויות שלה. במקביל דיווחה החברה על סגירת חנות הדגל שלה בסאול החל מינואר 2017. החברה דיווחה על מכירות של 821.7 מיליון דולר ברבעון, לעומת צפי אנליסטים של 831.1 מיליון דולר. הרווח למניה עמד על 2 סנט, כאשר האנליסטים ציפו לרווח למניה של 20 סנט. מניית החברה מתרסקת ב-11% במסחר המוקדם.

אברקרומבי אנד פיץ' אברקרומבי אנד פיץ'

 

13:46 - החוזים העתידיים מאותתים על פתיחה יציבה של המסחר בוול סטריט היום: דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק צפויים כעת לפתוח את המסחר בירידה של 0.1%.

 

ענקית קמעונאות הנעליים Foot Locker דיווחה על תוצאות בהתאם לצפי ברבעון השלישי. החברה דיווחה על עלייה של 4.7% במכירות בחנויות זהות (מכירות בנטרול חנויות חדשות) ברבעון השלישי, ועל סה"כ מכירות של 1.89 מיליארד דולר.

 

חברת האופנה גאפ דיווחה אתמול על ירידה של 3% במכירות חנויות זהות ברבעון השלישי (נתון מכירות המנטרל השפעת סניפים חדשים). החברה פירסמה תחזית לרווח למניה של 1.9 דולרים, מתחת לתחזיות האנליסטים שצפו לה רווח שנתי למניה של 2 דולרים. החברה עמדה בתחזיות האנליסטים למכירות ורווח למניה ברבעון השלישי.

 

גאפ גאפ צילום: Flickr/Dave Pintr

 

יצרנית השבבים אפלייד מטיריאלס דיווחה על הזמנות מאכזבות - החברה דיווחה על הזמנות של 3.03 מיליארד דולר ברבעון החולף - כאשר האנליסטים ציפו להזמנות של 3.2 מיליארד דולר.

מה דעתך על מניית APPLIED MATERIALS:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

11:30 - מדדי אירופה עברו לירידות, כשברקע דבריו של יו"ר הבנק המרכזי האירופי (ECB) מריו דראגי. דראגי אמר כי בכוונת הבנק המרכזי להמשיך לתמוך בשווקים באמצעות רכישות אג"ח עד אשר האינפלציה תתייצב על קצב של 2% בשנה. כעת, הנתונים בשטח רחוקים מכך - ודראגי לא הסתיר כי בינתיים הכלכלות לא מגיבות לסיוע באמצעות הגברת פעילות כלכלית מהותית.

 

כעת פוטסי יורד ב-0.7%, דאקס מחסיר 0.2% וקאק מאבד 0.4%.

 

10:05 - עליות קלות עם פתיחת המסחר בשוקי אירופה. פוטסי הבריטי עולה ב-0.2% בעוד דאקס הגרמני וקאק הצרפתי מוסיפים 0.5%.

 

מניית פולקסווגן פתחה בקפיצה של 1.5% אחרי שפורסם כי החברה צפויה להודיע על קיצוץ של 30 אלף משרות. החברה, שספגה מכה קשה בעקבות שערוריית נתוני הפליטות מרכבי הדיזל שלה (דיזלגייט) צפויה להודיע על תוכנית הקיצוצים שתבצע על פני 5 שנים, ותסמן את המעבר של ענקית הרכב לכלי רכב חשמליים. הקיצוץ צפוי לחסוך לחברה עלויות של 3.9 מיליארד דולר.

 

9:00 - מגמה מעורבת הבוקר בשוקי אסיה. ניקיי בטוקיו סגר היום בעלייה של 0.6%, כאשר שנגחאי החסירה 0.5%. העליות בטוקיו התחזקו כאשר הין היפני איבד גובה מול הדולר. זאת, על רקע התחזקות ההערכות להעלאת ריבית בארה"ב בחודש הבא, אחרי דבריה של יו"ר הפד, ג'נט ילן, אתמול - שאמרה כי מתקיימים התנאים להעלאת ריבית בקרוב.

 

טוקיו טוקיו צילום: גטי אימג'ס

 

מנגד, העלאת ריבית בארה"ב יכולה לסכן את הבורסות במדינות מזרח אסיה - שכן היא תוביל לעליית התשואות בארה"ב, ולהוצאת כספים מהשקעות מסוכנות יותר בכלכלות המתעוררות לטובת השקעות שנחשבות בטוחות יותר בארה"ב.

 

מגמה נוספת שהשפיעה על המסחר היא השאלה האם מדינות אופ"ק יצליחו להסכים על הקפאה או הפחתה של תפוקות הנפט. הנפט מסוג WTI נסחר כעת בירידה של 0.9% למחיר של 45 דולר לחבית - מגמה שמשקפת חוסר אמון של השוק בעסקה עתידית של מדינות הנפט. אתמול איבד הנפט 0.3% מערכו.

 

אתמול ננעלו השווקים בניו יורק בעליות קלות. דאו ג'ונס עלה ב-0.2%, נאסד"ק התחזק ב-0.7% ו-S&P 500 הוסיף 0.5%. בעלי המניות של יצרנית המכוניות החשמליות טסלה ויצרנית מערכות האנרגיה הסולארית סולאר-סיטי אישרו את המיזוג ביניהן. שתי החברות הוקמו על ידי היזם אלון מאסק - שספג בחודשים האחרונים ביקורת על המהלך הצפוי.

 

ג'נט ילן ג'נט ילן צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x