שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

גם האחים נתי ועופר סיידוף מעוניינים לרכוש את השליטה באפריקה ישראל

האחים סיידוף, שביקשו לרכוש את השליטה בכלכלית ירושלים לפני כשלושה חודשים, ובסופו של דבר נידחו, מציעים לנציגות הזרמה של כחצי מיליארד שקל תמורת מחיקה של קרוב למיליארד שקל מהחוב של 2.7 מיליארד שקל של אפריקה

גולן חזני 12:3607.11.16
גורם שלישי מצטרף לנסיונות לרכוש את השליטה באפריקה ישראל. ל"כלכליסט" נודע כי האחים נתי ועופר סיידוף, הגישו הצעה לרכישת החברה לנציגות מחזיקי האג"ח.

 

 

 

האחים שביקשו לרכוש את השליטה בכלכלית ירושלים לפני כשלושה חודשים, ובסופו של דבר נידחו, מציעים לנציגות הזרמה של כחצי מיליארד שקל תמורת מחיקה של קרוב למיליארד שקל מהחוב של 2.7 מיליארד שקל של אפריקה.

 

בנוסף הם מציעים להעניק למחזיקי האג"ח 25%-30% ממניות אפריקה במסגרת ההסדר. היתרון של סיידוף על פני ההצעות של משפחת דיין ומוטי בן משה היא התקופה הקצרה שהם דורשים לבדיקות נאותות - 10 ימים בלבד.

 

נציגות מחזיקי האג"ח, שכוללת את פסגות, קלירמארק, מנורה ומיום שישי האחרון גם את יואב כפיר נציג DK פרטנרס - חלוקה בתפיסתה לגבי ההצעות. חלק מחברי הנציגות בעיקר המוסדיים מעדיפים הסדר ללא קבלת מניות, אלא מזומן ככל האפשר. אחרים מעדיפים הסדר עם מניות. כפיר הצטרף לנציגות כדי לנסות לזרז את המו"מ למכירת החברה, שכן כל חברי הנציגות מעדיפים עסקה של מכירה של החברה כולה ולא בחלקים של החברות הבנות כל אחת בנפרד.

 

עוד נודע כי בסוף השבוע נפגש בן משה שוב עם נציגות האג"ח ועם נדב גרישפון, סגן יו"ר אפריקה ונציגו של לבייב. בן משה ביקש לברר מה עמדת לבייב בתהליך ונענה כי הוא לא מעורב בתהליך כרגע וכי הוא יושב על הגדר. עד כה לא נענה בן משה לבקשתו להיפגש עם לבייב. 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: עמית שעל

 

האחים דיין הודיעו לאפריקה ישראל כי לא יערכו שום שינוי בהצעה שלהם ואינם מתכוונים לנהל לגביה מו"מ. הן בן משה והן דיין הציעו הזרמה של 700 מיליון שקל במזומן וחיתוך של חצי מיליארד שקל בחוב.

 

כרגע יש שלושה מתעניינים אבל המו"מ עימם לא מגיע לשלבים מתקדמים ועפ"י הערכות לבייב ממתין על הגדר ועשדוי להיכנס למשחק ולרכוש הוא את החברה מידי מחזיקי האג"ח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x