$
שווקי חו"ל

מצרים יוצאת בתוכנית ענק לגיוס של 10 מיליארד דולר

מצרים מתכוונת להנפיק חברות ממשלתיות הפועלות בתחומי עסקי הנפט, במטרה לגייס את הסכום בתוך 3 עד 5 שנים

שירות כלכליסט 13:3819.09.16

מצרים מתכוונת להנפיק חברות ממשלתיות הפועלות בתחומי עסקי הנפט, מתוך מטרה לגייס עד 10 מיליארד דולר בתוך 3 עד 5 שנים, כך הכריז משרד ההשקעות במדינה.

 

לדברי השרה הממונה, דליה חורשיד, הממשלה בוחנת בשלב זה אילו חברות ישתתפו בתכנית. במקביל, הממשלה מתכוונת לבחור בנקי השקעות מקומיים ובינלאומיים שייעצו בהנפקות. "חברות רבות יעברו ארגון מחדש בתקופה הקרובה, החל מחברות חשמל, וזאת כדי להכין אותן למכירת מניות בבורסה", הוסיפה חורשיד. חלק מההכנסות ישמשו לצמצום הגירעון התקציבי של מצרים, שהוא הגדול ביותר במזה"ת.

 

נשיא מצרים א-סיסי נשיא מצרים א-סיסי צילום: רויטרס

 

ההנפקות הן חלק מתכנית ממשלתית נרחבת יותר שמטרתה לצמצם את הגירעון ולעודד השקעות זרות בכלכלה שנפגעה משש שנים של חוסר יציבות. מצרים, המדינה הערבית המאוכלסת ביותר, תקבל גם הלוואת סיוע בגובה 12 מיליארד דולר מקרן המטבע הבינלאומית. "גודל הבעיה הוא מעל לכל דמיון, והאחריות להתמודד איתה לא נופלת רק על הכתפיים שלי, אלא היא האחריות של כל העם המצרי", אמר בחודש שעבר נשיא המדינה עבל אל פתאח א סיסי, בעת ההכרזה על קבלת ההלוואה. "עתיד המדינה בסכנה".

 

חורשיד ציינה עוד כי המשרד שלה מתייעץ עם משקיעים האם לחוקק חוק השקעות חדש או שמא רק לתקן את החוק הנוכחי. היא מתכוונת גם להציג בפני הממשלה חוק פשיטות רגל חדש בשבועות הקרובים. הצעת החוק החדשה נועדה לסייע למשקיעים לסגת מפרויקטים כושלים ולפרוס את החובות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x