$
שווקי חו"ל

וול סטריט ננעלה ביציבות: GoPro עלתה ב-2.3% בנאסד"ק

יצרנית המצלמות חשפה שורה של מוצרים חדשים; Avnet הודיעה על מכירת חטיבת ה-IT שלה ל-Tech Data תמורת 2.8 מיליארד דולר - המניות זינקו ב-6.8% ו-22.3% בהתאמה

כתבי שוק ההון 23:0219.09.16
דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

23:00 - בורסות וול סטריט נעלו ביציבות יום מסחר תנודתי שנע בין עליות וירידות: דאו ג'ונס ו-S&P 500 נסגרו סמוך לנקודת הפתיחה, ונאסד"ק ירד ב-0.2%, כשמניית אפל הובילה את המגמה השלילית עם ירידה של 1.2%. מניות התקשורת הובילו את הירידות ב-S&P 500, אך לעומת זאת מדד מניות הנדל"ן שנסחר היום לראשונה, עלה ב-0.8%.

 

המשקיעים ממתינים בדריכות לפגישות החשובות של הבנקים המרכזיים של ארה"ב ושל יפן - שתיהן יחלו מחר ויימשכו יומיים. מרבית האנליסטים דחו את האפשרות שהבנק המרכזי של ארה"ב (הפד) יעלה את הריבית בתום פגישתו השבוע. עם זאת, ההערכות הן שהבנק המרכזי של יפן עשוי להוריד את הריבית עמוק יותר לתוך הטריטוריה השלילית בה היא נמצאת.

 

 

יו"ר הפד ג'נט ילן. מה היא תעשה? יו"ר הפד ג'נט ילן. מה היא תעשה? צילום: בלומברג

 

21:40 - הנפט מסוג WTI עלה ב-0.6% וננעל ברמה של 43.3 דולר לחבית. הנפט מסוג ברנט עלה ב-0.4% לרמה של 46.95 דולר לחבית.

 

בין הסיבות למגמה החיובית: עימותים בלוב שהביאו לשיבושים בייצוא הנפט, ואמירה מצד נשיא ונצואלה, ניקולס מאדורו, לפיה חברות אופ"ק ומפיקות אחרות קרובות לעסקה בנוגע לייצוב מחירי הנפט, וזאת בהמשך החודש - במהלך פסגת אופ"ק באלג'יריה. גם היחלשות הדולר סייעה למגמה.

 

21:00 - הזהב עלה ב-0.6% לרמה של 1,317.8 דולר לאונקיה, זאת לאחר שבשבוע שעבר סיים בשפל של שלושה חודשים. בין  הסיבות להתחזקות המתכת היא החולשה שנרשמת היום בדולר - מדד ICE העוקב אחר המטבע האמריקאי יורד ב-0.3%.

 

הכסף עלה ב-2.3% לרמה של 19.3 דולר לאונקיה, לאחר שבשבוע שעבר כבר איבד 2.6% מערכו.

 

בתוך כך, המסחר בוול סטריט עבר מירידות קלות למגמה חיובית, כפי שהיה בתחילת יום המסחר.

 

20:35 - אורקל (ORCL) השיקה אמש פלטפורמת מחשוב ענן שתתחרה ראש בראש באמזון, כך הודיע לארי אליסון במהלך אירוע הפתיחה של כנס החברה שנערך בסן פרנסיסקו. החברה הכריזה גם על הקשת פלטפורמת פיתוח חדשה לבוטים שתתחרה באלה של מיקרוסופט ופייסבוק.

 

מניית החברה מתחזקת ב-0.5% בניו יורק. המדדים המובילים דאו ג'ונס, נאסד"ק ו-S&P 500 עוברים לירידות.

 

20:10 - יצרנית מצלמות האקשן GoPro חשפה שורה של מוצרים חדשים: הרחפן "קארמה" וצמד מצלמות חדשות, הירו-5 בלאק והירו-5 סשן, שהוצגו על הבמה על ידי

מנכ"ל החברה ניק וודמן בהשקה שהועברה בשידור חי. המניה מגיבה בזינוק של 6%.

 

ניק וודמן מנכ"ל ומייסד גו פרו ניק וודמן מנכ"ל ומייסד גו פרו צילום: בלומברג

 

19:00 - הבורסות המובילות באירופה נעלו את יום המסחר בעליות שערים חדות: מדד דאקס הגרמני עלה ב-1% כמו המדד היבשתי יורוסטוקס 600, והמדד האיטלקי מילאנו 40. פוטסי הבריטי וקאק הצרפתי עלו ב-1.5%. הבנק הגרמני דויטשה בנק איבד 2.3% מערכו ובכך משלים ירידה של 11% בשני ימי מסחר.

 

18:00 - אגרת החוב הממשלתית ל-10 שנים האמריקאית נסחרת כעת ביציבות ותשואתה עומדת על 1.696%.

 

17:00 - אבנט (Avnet Inc.) האמריקאית הודיעה על מכירת חטיבת ה-IT שלה ל-Tech Data. העסקה שהיקפה כ-2.8 מיליארד דולר צפויה להתבצע במחצית הראשונה של השנה הבאה. אבנט שהוקמה ב-1921, היא אחת מחברות הטכנולוגיה הוותיקות בארה"ב שעדיין פעילות. הכנסותיה ב-2016 היו כ-26 מיליארד דולר והיא מעסיקה כ-17,700 עובדים ברחבי העולם.

 

מניית אבנט מזנקת ב-8.5% ומניית Tech Data קופצת ב-22%.

 

IT IT

 

16:30 - הבורסות בוול סטריט פותחות אם יום המסחר בעליות שערים: המדדים דאו ג'ונס, נאסד"ק ו-S&P 500 עולים בעד 0.4%. ג'רנל מוטרוס עולה ב-3%.

 

15:30 - מניית יצרנית הרכב האמריקאית ג'נרל מוטרוס (GM) עולה כעת ב-2% בטרום המסחר, זאת לאחר שבנק ההשקעות מורגן סטנלי שדרג את המלצתו למניה מ-'תשואת יתר' ל-תשואת שוק. האנליסטים של הבנק העלו את מחיר המניה מ-29 דולר ל-37 דולר ורשמו כי "בניגוד למה שהשוק חושב, אנו מאמינים שעסקי יצרנית הרכב ישארו רווחיים עוד תקופה ארוכה".

 

ג'נרל מוטורס ג'נרל מוטורס צילום: אי פי איי

 

מה דעתך על מניית INTEL CORPORATION:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

15:00 - אינטל (INTEL) מעלה תחזיות: ענקית הטכנולוגיה דיווחה כי העלתה את תחזית ההכנסות שלה לרבעון השלישי של השנה מ-15.3 מיליארד דולר ל-15.9 מיליארד דולר. מניית אינטל עולה כעת ב-0.7% בטרום המסחר בניו יורק זאת לאחר שקפצה ב-3% ביום שישי האחרון.

 

14:35 - החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בשעה זו בלמעלה מ-0.3%.

 

הראל פיננסים: "השוק האמריקאי ממשיך להוות את מרכז הכובד בחלק החו"לי של תיק המניות שלנו. מגזר הטכנולוגיה שהיה הבולט ביותר בשבוע האחרון הוא אחד המועדפים עלינו, לצד מגזרים כמו פיננסים. נתוני המקרו של השבוע האחרון לא מצביעים על שינוי מגמה. בארה"ב הריבית תעלה מוקדם יותר – אך גם כאן היא לא תעלה באופן דרמתי שישנה את כל הסתכלות על השווקים".

 

מנתוני החוזים העתידיים על ריבית הבנק המרכזי של ארה"ב ניתן ללמוד כי הסיכוי להעלאת ריבית בישיבה הקרובה ביום ד' עומד על 20%.


 

גרף סיכוי להעלאת ריבית בארה"ב לפי החוזים העתידיים גרף סיכוי להעלאת ריבית בארה"ב לפי החוזים העתידיים

 

 

13:50 - יום ירוק לבנקים הבריטים: סטנדרד צ'רטרד מזנק ב-4%, ברקליס עולה ב-2% ו-לויד'ס מוסיף 1% לערכו.

 

12:30 - דויטשה בנק יורד כעת ב-1.3% בבורסה בפרנקפורט ומשלים ירידה של כ-10% בשני ימי מסחר. ביום שישי האחרון "הוול סטריט ג'ורנל" דיווח כי משרד המשפטים האמריקאי דרש מדויטשה בנק פיצויים של 14 מיליארד דולר כדי ליישב מחוץ לכותלי בית המשפט כמה תביעות נגד הבנק. התביעות נוגעות לאופן שבו סחר הבנק באג"ח מגובות משכנתאות בין 2005 ל־2007.

 

דויטשה בנק דויטשה בנק צילום: בלומברג

 

 

12:00 - הבורסות ביפן ובהונג קונג חתמו את יום המסחר בעליות שערים של 0.7% ו-0.9% בהתאמה.

 

10:50 - השבוע מציינים שנה לפיצוץ שערוריית הדיזל גייט של פולקסווגן, ובאופן סמלי במידת מה מדווח היום הבילד הגרמני שראש מחלקת הפיתוח באאודי (השייכת לפולקסווגן) סטפן קנירץ (Stefan Knirsch) צפוי להיות מושעה מפעילות בשל מעורבותו בפיתוח המערכת שזייפה את נתוני הזיהום של המכונית.

 

מניית פולקסווגן חותמת את השנה עם נפילה כוללת של 21%. הבוקר רושמת המניה בפרנקפורט עלייה של 0.4%.

 

 צילום: רויטרס

 

10:40 - עוד עימות משפטי בפארמה: ענקית התרופות הצרפתית סאנופי (Sanofi) תובעת את המתחרה האמריקאית מרק (Merck & Co) בגין הפרת פטנט.

 

10:35 - חברת המנועים רולס רויס (Rolls Royce) הודיעה על תוכנית פרישה מרצון של 200 מנהלים נוספים, שיצטרפו לתוכנית פיטורי המנהלים שהוכרזה במאי, שכללה אז 400 עובדים. הודעות אלה מצטרפות למהלך קיצונים נרחב שמוביל המנכ"ל וורן איסט (Warren East), שנכנס לתפקידו לפני שנה.

  

10:30 - פתיחה חיובית חזקה היום לשבוע המסחר באירופה - שיעמוד בסימן ההמתנה להודעות הריבית של הפד ושל הבנק היפני: דאקס עולה ב-0.6%, קאק עולה ב-1% ופוטסי מטפס ב-1.2%.

 

שתי החלטות הריבית, בארה"ב וביפן, יתפרסמו ביום רביעי ה-21 לחודש בתום התכנסות ודיונים של יומיים (של ועידת השוק החופשי של הבנק המרכזי האמריקאי בוושינגטון ושל הנהגת הבנק היפני בטוקיו). הריבית בארה"ב עומדת כיום על 0.25% (וליתר דיוק 0.25%-0.50%) והריבית ביפן על רמה שלילית של 0.1%-, כאשר המוסד האמריקאי חותר למהלך מצמצם של העלאת ריבית ומקבילו היפני לכיוון הרחבה נוספת.

 

10:20 - מחירי הנפט עולים בחלקו הראשון של יום המסחר, בעיקר בשל הדיווחים על הירידה הצפויה ביצוא הנפט מלוב בטווח הקצר, על רקע העימותים בין המליציות במדינה. מחיר הברנט עולה ב-1.5% ל-46.5 דולר לחבית, WTI עולה ב-1.7% ל-43.8 דולר החבית.

 

באסיה סגר מדד שנגחאי את היום בעליה של 0.8%, בורסת הונג קונג על סף נעילה, כשהאנג סנג בעלייה של 1%, בטוקיו לא התקיים היום מסחר לרגל חג.  

 

 צילום: אי פי איי

בטל שלח
  לכל התגובות
  x