$
בורסת ת"א

מפתחת האפליקציה קיבו של נעם לניר ופיני זהבי מפטרת עובדים

חברות וויטסמוק ואפליי המחזיקות בקיבו הודיעו על התייעלות וצמצום בכוח אדם באפליקציית המקלדות, תוך התמקדות בפעילות השיווק - "לצורך ניצול מיטבי של משאביה ומיקוד פעילותה העסקית"

דרור רייך 14:4431.08.16

החברות ציבוריות וויטסמוקו אפליי, המחזיקות כל אחת מהן ב-42% בחברת קיבו הפרטית, מדווחות היום (ד') על צעדי התייעלות בקיבו - אפליקציית המקלדות - במטרה למקד פעילות בשיווק המוצרים שכבר פיתחו. 

הדיווח מגיע לאחר שבמרץ השנה חוקרי רשות ני"ע פשטו על משרדי וויטסמוק בחשד לשימוש במידע פנים. לפי החשד, מידע על עסקות של חברת האינטרנט דלף והגיע לסוחרים בשוק ההון שגרפו רווחים של מאות אלפי שקלים.

 

בוויטסמוק ואפליי מדווחים כי צעדי ההתיעלות בקיבו מגיעים על רקע 3 נושאים עיקריים - השלמת תהליכי הפיתוח של מוצרי קיבו, אי הפקת הכנסות מספקות ואי וודאות לגבי עלייה בהכנסות קיבו ברבעונים הקרובים.

 

כעת מעוניינים בקיבו למקד את הפעילות העסקית בשיווק המוצרים. בדירקטוריו החברה הוחלטן להתאים את הוצאותיה של קיבו לאסטרטגיה הנוכחית ולנקוט בצעדי התייעלות, הכוללים צמצום כח אדם - "לצורך ניצול מיטבי של משאביה ומיקוד פעילותה העסקית" בלשון הדיווח.

 

פיני זהבי וכריסטיאנו רונאלדו

חברת וויטסמוק פיתחה מנוע טכנולוגי בלשני לתיקון שגיאות כתיב והפיצה אותו תחילה באמצעות סרגל כלים. בשנתיים האחרונות וויטסמוק פעילה בשותפות עם אפליי שבשליטת נעם לניר (41%) ואורון צל (7%), בשותפות באפליקציית המקלדות קיבו - חברה פרטית שכ-42% ממניותיה מצויים בידי וויטסמוק, כ-42% נוספים בבעלות אפלי, והשאר בבעלות סוכן השחקנים פיני זהבי (14.7%) וסוכנות השחקנים פולאריס המייצגת את הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו (2%).

 

בעלי המניות העיקריים בוויטסמוק עצמה הם קרן ההון סיכון אוולושן (14%), ילין לפידות (11%), ברק קפיטל (7%), בריסטול השקעות (8%), היזם הסדרתי וממקימי ICQ יאיר גולדפינגר (7%) ואיש העסקים דן טוקטלי (6%).

 

נעם לניר נעם לניר צילום: ענר גרין

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x