$
בורסת ת"א

מיטב דש: קיפאון בהכנסות וירידה של 5% ברווח הנקי ברבעון השני

בית ההשקעות בניהולו של אילן רביב דיווח על הכנסות של 186 מיליון שקל ועל רווח נקי לבעלי מניות של 17 מיליון שקל; היקף הנכסים המנוהל ירד ב-0.3% והסתכם ב-113.1 מיליארד שקל

רעות שפיגלמן 17:4829.08.16

מיטב דש, בית ההשקעות השני בגודלו בישראל מבחינת היקף נכסים, מסכם היום (ב') את הרבעון השני עם קיפאון בהיקף ההכנסות שהסתכמו ל-186 מיליון שקל, זאת בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי לבעלי המניות עמד על 17 מיליון שקל, ירידה של 5% לעומת הרבעון המקביל בשנת 2015. ה-EBITDA בניטרול אירועים חד פעמיים עמד על 58 מיליון שקל, ירידה של 5%.

 

נתח הארי של הכנסות מיטב דש מקורו מניהול השקעות של קופות גמל וקרנות פנסיה, תעודות סל, קרנות נאמנות וניהול תיקי השקעות. היקף ההכנסות מניהול השקעות ירד ב-4% לעומת הרבעון המקביל והסתכם 154 מיליון שקל. הירידה בהכנסות נובעת בעיקר מירידה בדמי הניהול הממוצעים כמו גם ירידה בהיקף הכנסים המנוהלים.

 

מה שסייע לאיזון השורה העליונה של ההכנסות זו רכישת פעילות חברת הברוקראז' אי-ברוקר, שבאה לידי ביטוי בעלייה של 28% בהכנסות של מיטב מחבר בורסה והברוקראז' מוסדי שהסתכמו ברבעון השני בכ-18 מיליון שקל, זאת לעומת כ-14 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

בגין תוצאות הרבעון השני אושרה חלוקת דיבידנד של 10.1 מיליון שקל, בדומה לרבעון הקודם. בית ההשקעות לא סיפק חידוש בנוגע להתקדמות המגעים מול קרן ההשקעות הבינלאומית XIO שהגישה לאחרונה פניה לרכישת 100% מהון המניות. נכון למועד הדו"ח בין שני הצדדים מתנהל מו"מ.

 

היקף הנכסים המנוהלים ברבעון השני עמד על 113.1 מיליארד שקל ירידה של 0.3% לעומת היקף נכסים זה לסוף הרבעון הקודם- 113.4 מיליארד שקל.

 

אילן רביב מנכ"ל מיטב דש אילן רביב מנכ"ל מיטב דש צילום: עמית שעל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x