• תפריט
בורסת ת"א

תל אביב סגרה בירידות קלות; צנורות המזה"ת זינקה ב-62%

ת"א 25 ירד ב-0.3% ות"א 100 נחלש ב-0.2%. מחזור המסחר עמד על מיליארד שקל. צנורות המזה"ת ריכזה מחזור מסחר חריג של 8.3 מיליון שקל לאחר שמכרה לג'ורג' חורש שטח בצריפין תמורת 386 מיליון שקל

כתבי שוק ההון 17:4224.08.16
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז יתר 50

 

בהכנת הידיעה השתתפו אמיר רוזנבאום וגיל קליאן

 

17:30 - המסחר בתל אביב נחתם בירידות קלות. ת"א 25 ירד ב-0.3% ות"א 100 נחלש ב-0.2%. מחזור המסחר עמד על מיליארד שקל. צנורות המזה"ת סיימה את יום המסחר בקפיצה של 62% במחזור מסחר חריג של 8.3 מיליון שקל. חלל תקשורת איבדה 0.7% אחרי שנודעה זהות הרוכש שלה.

 

15:50 - הרוכש של קרקעות צנורות המזה"ת (ראו עדכון מוקדם יותר) הוא ג'ורג' חורש - חורש מחזיק בזיכיון לייבוא רכבי טויוטה (באמצעות חברת יוניון מוטורס) ובזיכיון של רשת האופנה H&M. הוא גם בעל השליטה בחברת הגזים לתעשייה מקסימה (77.5%).

 

15:15 - ברורית פיין, אנליסטית הנדל"ן של לידר שוקי הון מתייחסת לדוחות אלוני חץומספקת המלצה: "אלוני חץ ממשיכה להציג צמיחה בפעילות וברווחיותה לאורך שנים. הקבוצה ממנפת את יכולותיה, אותן פיתחה במשך שנים בתחום הנדל"ן, כדי להמשיך ולהתרחב בהצלחה. ברמות המינוף הנוכחיות היא תוכל לנצל זאת להזדמנויות חדשות. להערכתנו חברת הבת האמריקאית, Carr, תמשיך להוביל את הצמיחה בקבוצה הן לאור הייזום המוצלח של החברה והן לאור הנכסים האיכותיים שלה. להערכתנו, יתרון הפיזור באלוני מוריד משמעותית את חשיפת החברה לשוק גיאוגרפי עיקרי יחיד, והדבר מפחית את הסיכון בחברה. החוסן הכלכלי, הניהול האיכותי, פיזור הסיכונים הגבוה ואופי הפעילות העסקית של אלוני חץ צפויים לאפשר לקבוצה להמשיך ולהציג תוצאות טובות ברמת סיכון נמוכה. הדיסקאונט כיום במודל ה-NAV הסחיר עומד על 11% כך שאנו ממשיכים בהמלצת תשואת יתר ומעלים את מחיר היעד ל-41 שקלים".  

 

14:35 - הרוכשת של חלל תקשורת נחשפת: חברה סינית הרשומה בלוקסמבורג. השלמת מכירת חלל תקשורת של שאול אלוביץ', עסקה שנחשפה לראשונה ב-"כלכליסט", כפופה להיעדר שינויים מהותיים לרעה בעסקיה של החברה וכן שיגור הלוויין עמוס 6 והשלמת בדיקתו במסלול. הסכום: 285 מיליון דולר.

לווין עמוס 6 של חלל תקשורת לווין עמוס 6 של חלל תקשורת צילום: חלל תקשורת

 

14:20 - בית ההשקעות אלטשולר שחם יוצא למלחמה נגד האחים יוסי וצבי ויליגר, בעלי השליטה של וילי פוד לשעבר. יבואנית המזון, הנמצאת בימים אלה תחת מאבק של ארבע קבוצות לרכוש בה את השליטה, מדווחת  לבורסה כי קיבלה מחברת קרנות הנאמנות של בית ההשקעות (המחזיקה במניות החברה), מכתב דרישה ובו היא דורשת מוילי פוד לספק מידע והבהרות בקשר לרכישת מניות של אי.די.בי בסך כולל של כ-9.5 מיליון שקל במהלך פברואר 2012.

 

13:25 - צדיק בינו, בעל השליטה בחברת הדלק פזקיבל אישור מנתניהו למכור אותה בבורסה. האישור המיוחד מהממשלה נדרש כיוון שהחברה היא הבעלים של בתי הזיקוק באשדוד - שמוגדרים כנכס אסטרטגי לאומי. בינו נדרש למכור את השליטה בפז או בבינלאומי בגלל חוק הריכוזיות.

 

צדיק בינו צדיק בינו צילום: צביקה טישלר, אוראל כהן

 

12:15 - מיטרוניקסמסיימת את הרבעון השני לשנת 2016 עם רווח נקי של כ-37 מיליון שקל, גידול בשיעור 11% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. המכירות הסתכמו בכ-187.5 מיליון שקל, לעומת כ-179.6 מיליון שקל ברבעון המקביל, עלייה של 4%. 

 

11:35 - חברת ננו דיימנשןהנסחרת גם בנאסד"ק ועוסקת בהדפסת תלת מימד לשוק האלקטרוניקה, הודיעה כי ביצעה מסירה ראשונה של מדפסת DragonFly2020, למטרות בחינה, לאחת מחברות הביטחונית המובילות בישראל.

 

מדפסת של ננו דיימנשן מדפסת של ננו דיימנשן

 

10:45 - צנורות המזרח התיכון, מקבוצת גאון אחזקות, העוסקת בתחום תשתיות המים בישראל. מדווחת על הסכם מול צד שלישי למכירת זכויותיה במקרקעין במתחם צריפין – בו פועל מפעל הפלדה של אחת מחברות הבנות.

 

תמורת העסקה היא 386 מיליון שקל והחברה צפויה לרשום רווח של 300 מיליון שקל לפני מס. מדובר בעסקה מסוג sale and leaseback כאשר הרוכש ישכיר לחברה את השטח שירכוש לתקופה של עד 5 שנים. ההון העצמי של צינורות הוא 265 מיליון שקל ולאחר העסקה צפוי ההון לעמוד על מעל כחצי מיליארד שקל.

 

המניה החברה מזנקת ב-50% במחוזר של כמיליון שקל. מניית חברת האחזקות קופצת ב-34% במחזור נמוך מאוד.

 

גיא רגב מנכ"ל צנורות המזרח התיכון גיא רגב מנכ"ל צנורות המזרח התיכון צילום: סיון פארג'

 

9:45 - הבורסה בת"א פותחת בירידות קלות: המדדים, ת"א 25 ות"א 100 יורדים ב-0.1%. מיילן ואופקו יורדת ב-1.5%. דלק קידוחים ואבנר עולות ב-1% לאחר הדוחות (ראו הרחבה מטה).

 

9:35 - דוחות אלוני חץ: הכנסות הקבוצה ברבעון הסתכמו ב-350 מיליון שקל בהשוואה ל-314 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של 11%. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה ברבעון הסתכם ב-118 מיליון שקל לעומת 98 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

9:10 - שותפויות הגז דלק קידוחים ואבנר, בבעלות קבוצת דלק של יצחק תשובה, מדווחות הבוקר על רווח נקי מצרפי של כ-64 מיליון דולר. זאת במסגרת דו"חות הרבעון השני של 2016. הרווח הנקי המצרפי שלהן בתקופה המקבילה אשתקד עמד עד כ-49.6 מיליון דולר, כך שבשורה התחתונה מדובר בגידול של כ-29%.

 

שתי השותפויות, שעומדות בפני איחוד, מחזיקות כזכור ב-31.25% ממאגר תמר וב-45.34% ממאגר לווייתן, זאת בחלוקה שווה. הכנסות החברות לרבעון השני היו 53.8 מיליון דולר לאבנר וכ-55.6 מיליון דולר לדלק בשתיהן מדובר בגידול של כ-23%. זה מיוחס לגידול בצריכת הגז בישראל.

 

קידוח לווייתן קידוח לווייתן צילום: אלבטרוס צילומי אוויר

 

מה דעתך על מניית חלל תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

7:45 - הבורסה בת"א תפתח את יומו הרביעי של שבוע המסחר על רקע המגמה המעורבת שנרשמת בשעה זו בבורסה המובילות באסיה. אתמול, המסחר בתל אביב נחתם בעליות קלות. ת"א 25 עלה ב-0.1%, ת"א 100 התחזק ב-0.3% ומחזור המסחר עמד על 928 מיליון שקל.

 

חלל תקשורתקפצה ב-9.4% אחרי שאישרה את חשיפת "כלכליסט" כי החברה במגעים מתקדמים למכירתה. חלל תקשורת פירסמה כי לפי המו"מ המתקדם, פעילותה תימכר תמורת 285 מיליון דולר - הרבה מעל שוויה בבורסה. גזית גלובהתחזקה ב-4.3% אתמול אחרי הדוחות ואילו הראל הוסיפה 2.4% אחרי פרסום התוצאות הכספיות לרבעון השני.

 

המסחר בתל אביב המסחר בתל אביב צילום: תומי הרפז

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x