$
בורסת ת"א

החברה לישראל הכפילה את הרווח הנקי שלה ברבעון השני ל-81 מיליון דולר

החברה שבשליטתו של עידן עופר סיימה את הרבעון עם עלייה נאה בשורה התחתונה שהושגה בזכות כיל. בזן סיימה את הרבעון השני עם ירידה של 25% ברווח הנקי - בשל ירידת מרווח הזיקוק

רעות שפיגלמן 23:1117.08.16
הערב פרסמה החברה לישראל, שבשליטת עידן עופר את דוחותיה לרבעון השני. החברה לישראל מחזיקה בשתי חברות : ביצרנית הדשנים כיל (46%) ובבתי זיקוק (37%). כיל תרמה לרווח בשורה התחתונה 59 מיליון דולר ברבעון השני לעומת 37 מיליון דולר ברבעון המקביל, ואילו בז"ן תרמה לרווח הנקי 32 מיליון דולר לעומת 41 מיליון דולר ברבעון המקביל.

החברה סיימה את הרבעון השני עם רווח נקי של 81 מיליון דולר - כמעט כפול מהרבעון המקביל שבו הרווח הנקי לבעלי המניות הסתכם ב-43 מיליון דולר. בהסתכלות על המחצית הראשונה של השנה הרווח הנקי לחברת האחזקות הסתכם ב-90 מיליון דולר לעומת 314 מיליון דולר במחצית המקבילה. זאת משום שאשתקד הרווח כלל הכנסת מס של 162 מיליון דולר בעקבות חלוקת הדיבידנדים כחלק ממהלך הפיצול של חלק מאחזקות החברה לישראל לחברת האחזקות קנון הולדינגס - בתחילת 2015.

 

מפעלי ים המלח של כיל מפעלי ים המלח של כיל צילום: עמית שעל

 

תרומת הרווח של כיל לחברה לישראל היתה גבוהה יותר לעומת הרבעון המקביל בשל השביתה בכיל ים המלח ובכיל נאות חובב שהתקיימה ברבעון המקביל אשתקד וגרעה מהרווח התפעולי 150 מיליון דולר. 

 

חברת הזיקוק בזן סיכמה את הרבעון השני עם ירידה של 25% ברווח הנקי בשל ירידת מרווח הזיקוק - ורשמה בשורה התחתונה רווח של 87 מיליון דולר.

  

יתרת הלוואות הלא שוטפות ואגרות החוב לסוף יוני הסתכמה ב-1.67 מיליארד דולר, עליה של 265 מיליון דולר במהלך הרבעון השני. באפריל גייסה כיל חוב בהיקף של 404 מיליון דולר (1.54 מיליארד שקל) באמצעות הנפקת אג"ח סדרה ה'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x