$
שווקי חו"ל

כמעט 3 שנים אחרי שנכנסה לתחום: קמטק נוטשת את חלום התלת מימד

החברה הודיעה היום על ארגון מחדש, במסגרתו תחדול מלתמוך במערכות מדפסת ה-Gryphon שפיתחה ושהעבירה ללקוחות. הארגון מחדש יגרור הוצאה חד פעמית של כ-350 אלף דולר ברבעון השלישי

דרור רייך 17:0917.08.16

הודעה קטנה של החברה הדואלית קמטקממגדל העמק טומנת בחובה סיפור שהצית את דמיונם של המשקיעים אי שם בתחילת 2014. אז עלתה קמטק לכותרות של אתר הבלוגרים סיקינג אלפא. קמטק היתה מוכרת עד אז כחברה העוסקת בפיתוח,ייצור ושיווק מערכות בדיקה אופטיות לתעשיות המעגלים המודפסים והמוליכים למחצה. 

תחת הכותרת "קמטק תשיק מדפסת תלת־מימד ראשונה מסוגה", הוסבר בסיקינג אלפא כי החברה שעסקה עד עתה במערכות בקרה על איכות הייצור לתעשיית השבבים נכנסת לתחום החם של מדפסות התלת מימד. בתגובה זינקה מניית החברה ביותר מ-100% ביום אחד ומרמה של מתחת ל-2 דולר למחיר של למעלה מ-5 דולרים תוך ימים ספורים.

 

למרות שהקשר הרופף בין ענף מדפסות התלת מימד לתחום ציוד הבדיקה למעגלים מודפסים, בקמטק החליטו להיכנס לתחום החם עם מדפסת בשם גריפון ((Gryphon. גריפון במיתולוגיה הוא חיה בעלת גוף אריה, ראש עיט, אוזני סוס או חמור, ורגליים קדמיות כשל נשר, אולי כסמל לייצור הכלאיים שהיא ניסתה להרים.

 

מאז דיווחה החברה על מספר התקדמויות בתחום. בפברואר 2015 הודיעה קמטק על קבלת הזמנה על תנאי מ-Bay area circuits, יצרנית מעגלים מודפסים מקליפורניה, למדפסת התלת מימד שלה ובדצמבר של אותה השנה היא דווח על זכייתה של המדפסת בפרס Global Technology בקטגוריית המוצר הידידותי לסביבה.

 

בין האירועים הללו קמטק ניצלה את הזינוק במניה והשלימה במאי 2015 גיוס של 12 מיליון דולר בניו יורק במחיר של 2.85 דולר למניה ששיקף אז דיסקאונט של 16% על מחיר המניה.

 

צמצום הפעילות ב-2.5 מיליון דולר

היום, לאחר שמניית החברה חזרה פחות או יותר אל שוויה המקורי של תחילת 2014, קמטק הודיעה על ארגון מחדש של פעילות ה- Gryphon. כחלק משינוי זה, קמטק תסיים את התמיכה בארבע מערכות ה- Gryphon המותקנות כעת באתרים של לקוחות והדבר יאפשר לחברה לצמצם את ההוצאות של פעילות זו מ-5.5 מיליון דולר לכ-2.5 מיליון דולר בשנה.

 

קמטק נמצאת בתהליך של בחינת ההשלכות הפיננסיות של החלטה זו על חלק מהנכסים וההתחייבויות במאזן שלה. בין היתר החברה צופה כי תכיר בהוצאה חד פעמית בגין ארגון מחדש בהיקף של 300-400 אלף דולר. כל ההשלכות הפיננסיות הנוגעות להחלטה ייכללו בתוצאות הכספיות של הרבעון השלישי. בה בעת, בחברה עדיין לא מוותרים על החלום ומעוניינים לפתח מדפסת אחרת (ללא פירוט). על פי הודעת החברה תהליך הפיתוח יימשיך כ-18 חודשים.  

 

 

רפי עמית יו"ר ומנכ"ל קמטק רפי עמית יו"ר ומנכ"ל קמטק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x