$
בורסת ת"א

נחתמה מכירת מניות אדמה מאי.די.בי לכמצ'יינה הסינית

כמצ'יינה שמחזיקה 60% במניות חברת האגרו-כימיה תרכוש את 40% הנותרים מידי אי.די.בי שמחזיקה בהן באמצעות החברה הבת דסק"ש. כמצ'יינה תשלם 230 מיליון דולר, ובמקביל תיקח על עצמה את ההלוואה של 960 מיליון דולר שנטלה דסק"ש

גולן חזני 10:0216.08.16
עסקת מכירת מניות אדמה מידי אי.די.בי לשותפתה כמצ'יינה הסינית נחתמה אמש (א'). כמצ'יינה שמחזיקה 60% במניות חברת האגרו-כימיה תרכוש את 40% הנותרים מידי אי.די.בי שמחזיקה בהן באמצעות החברה הבת דסק"ש, תמורת 230 מיליון דולר. במקביל תיקח על עצמה כמצ'יינה את ההלוואה של 960 מיליון דולר שנטלה דסק"ש מבנק סיני לפני חמש שנים עם רכישת הנתח הראשון של המניות.

 

השלמת העסקה כפופה למספר תנאים מתלים, כשהבולט בהם הוא הסכמת הבנק הסיני להמחאת ההלוואה מדסק"ש לכמצ'יינה, וכמו כן קבלת אישורים רגולטורים בסין, אישור הגבלים עסקיים, ואישור מצד הממשל הסיני על השקעה במדינות זרות.

 

בנוסף, שני הצדדים יוותרו על תביעות הדדיות כלשהן.

 

כמצ'יינה, שהתחייבה לדסק"ש כי לא תתחרה באדמה, רוכשת כעת את כלל האחזקות באדמה, לאחר שרכשה את מתחרתה העיקרית, סינג'נטה תמורת 43 מיליארד דולר. הדבר היה עלול להוות עילה בידי דסק"ש לתביעת פיצויים בניסיון למנוע את רכישת סינג'טה. על רקע זה נקבע כי השלמת רכישת האחזקות באדמה תתבצע עד 31 באוקטובר, אחרת תוכל דסק"ש לתבוע את כמצ'יינה ולבטל את ההסכם.

 

 

מימין מנכ"ל אדמה חן ליכטנשטיין ויו"ר כמצ'יינה רן ז'יאן שין מימין מנכ"ל אדמה חן ליכטנשטיין ויו"ר כמצ'יינה רן ז'יאן שין צילום: עמית שעל, בלומברג

 

ברקע, פרסמה הבוקר אדמה את דו"חותיה למחצית הראשונה. החברה רשמה צמיחה של 3.5% במכירות, לצד צמיחה כמותית של 4.5%. שיעור הרווח הגולמי של החברה במחצית הראשונה עלה ל-33.5% וה-EBITDA גדל בתקופה זו ב-2.8% ל-315 מיליון דולר. הרווח הנקי של החברה עלה ברבעון השני ב-5.6% ל-57 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x