$
בורסת ת"א

ביהמ"ש הקפיץ את גובה הפיצוי שישלמו הבעלים בהסדר אלון רבוע כחול

סכום הפיצוי שיקבלו בעלי מניות המיעוט שונה מ-2 ל-6.8 מיליון שקל - הפער ישולם על ידי רוכש החברה מוטי בן משה, ובעלת השליטה המוכרת קבוצת אלון של שרגא בירן

גולן חזני 15:2810.08.16

הסדר החוב של אלון רבוע כחול אושר סוף סוף בבית המשפט ויוצא לדרך, כשהשופט אילה שילה מגדיל מהותית את סכום הפיצוי של בעלי מניות המיעוט בחברה מקרב הציבור, לסכום של 6.875 מיליון שקל - בתחילת ההתדיינות דובר על פיצוי בגובה של 2 מיליון שקל.  

בפער בין שני הסכומים ישאו מוטי בן-משה שרוכש את השליטה בחברה, בעלת השליטה קבוצת אלון שבשליטת שרגא בירן, והנושים של ריבוע, כך שכל אחד מהם ישלם 1.625 מיליון שקל.

 

בן משה יעביר לקופת ריבוע 300 מיליון שקל שימשו לפרעון חובות לנושי החברה, מחזיקי האג"ח והבנקים, וכן 113.375 מיליון שקל לקבוצת אלון. בעלת השליטה באלון ריבוע. ריבוע כחול תיקח על עצמה חובות של מגה בסך כ-350 מיליון שקל ושני הצדדים יוותרו על התביעות ההדדיות -זאת עפ"י סיכום של בן משה עם נאמני מגה גבי טרבלסי ואהוד גינדס.

 

ההסדר מגדיל כצפוי את שיעור ההחזר לנושים הרגילים של מגה ב-37%.

 

ריבוע כחול צפויה לצאת עם השלמת העיסקה לגיוס אג"ח של כ-300-400 מיליון שקל לצורך מיחזור חוב. מחר יאשרו מחזיקי האג"ח את השינויים בהסדר.

 

את ריבוע כחול יצגה עו"ד שיראל גוטמן-עמירה, מיכל פרי ודנה חן. את מחזיקי האג"ח ייצג עו"ד עדי פיגל ואת בן משה עוה"ד רענן קליר ואלון בנימיני.

 

שרגא בירן שרגא בירן צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x