$
שווקי חו"ל

ווליאם היל דחתה את הצעת הרכישה של 888 וראנק - 'נמוכה מדי'

הפיננשל טיימס דיווח כי ההצעה שהוגשה לוויליאם היל נעשתה על פי שווי חברה של 3.6 מיליארד ליש"ט ומחיר מניה של 364 פני - מחיר המניה בלונדון עומד על 330 פני ושווי השוק על 2.9 מיליארד ליש"ט

מיקי גרינפלד 18:4009.08.16

חברת סוכנויות ההימורים הבריטית וויליאם היל הודיעה היום (ג') כי היא דוחה את הצעת הרכישה שהגישו לה במשותף חברות ההימורים ברשת - 888 הישראלית וראנק הבריטית - בטענה כי היא נמוכה מדי.

 

וויליאם היל מסרה כי ההצעה שהוגשה לה מעריכה בחסר את שוויה ושהיא ממליצה לבעלי המניות שלא לפעול בשלב זה.  

עד כה לא פורסמה כל הודעה רשמית על גובה ההצעה המדויק שהוגשה לוויליאם היל. עם זאת, הפייננשל טיימס דיווח מוקדם יותר היום כי ההצעה נעשתה על פי שווי חברה של 3.6 מיליארד ליש"ט (4.7 מיליארד דולר) - ועל פי שווי מניה של 364 פני.

 

מניית וויליאם היל נסחרת בבורסה של לונדון במחיר של כ-330 פני ובשווי שוק של 2.9 מיליארד ליש"ט. 

 

עסקת המיזוג שעל הפרק היא המהלך האחרון עד כה בתעשייה המאופיינת במיזוגים רבים, והיא עומדת לפתחה של וויליאם היל בתקופה לא פשוטה. בחודש יוני פוטר מנכ"ל החברה המנכ"ל ג'יימס הנדרסון, על רקע הקשיים לעמוד בקצב הצמיחה המהיר של תעשיית ההימורים המקוונים. 

 

היקף עסקאות הרכישה/מיזוגים שהוכרזו בשנה שעברה בתעשיית ההימורים עמד על 12.9 מיליארד דולר, פי שניים מהסכום של 2014. העסקאות אחרונות כוללות את הרכישה ב-2.9 מיליארד ליש"ט של פאדי פאואר את בטפייר, והמיזוג בין לדברוקס וקוראל גרופ.

 

כבר בפברואר 2015 ביקשה 888 של משפחת שקד להתמזג עם וויליאם היל, במקרה זה בדרך של מכירתה שלה. וויליאם היל אכן הגשיה הצעת רכישה מוסכמת ל-888 לפי שווי של כ-750 מיליון ליש"ט או 210 פני למניה - מחיר ששיקף אז פרמייה של 45% ממחיר השוק. 

 

ואולם יום לאחר ההודעה על אפשרות להסכם קרוב הודיעה 888 כי העסקה בוטלה, כשהסיבה לכך היתה דרישה של בעל השליטה ב-888 אבי שקד לבצע את העסקה לפי מחיר של 300 פני למניה. דרישה זו הובילה להפסקת המגעים.

 

חנות של וויליאם היל בלונדון חנות של וויליאם היל בלונדון צילום: Flickr / Fabio Venni

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x