$
בורסת ת"א

רשת מגה עדיין מנוטרלת - ובשופרסל קוצרים את הפירות

שופרסל רשמה זינוק של 8.8% במכירות חנויות זהות במחצית הראשונה - נתון שמגלה עלייה בנתח השוק של הרשת. הרווח הנקי עמד על 115 מיליון שקל - כמעט פי 4 לעומת הרבעון המקביל

נורית קדוש 08:2509.08.16

השינויים בשוק הקמעונאות ובראשם קריסת מגה וניהולה במהלך החודשים האחרונים על ידי נאמנים מטעם בית המשפט, איפשרו לשופרסל להציג צמיחה של 6.1% במכירות, לצד שיפור הרווחיות הגולמית והתפעולית וזינוק של מאות אחוזים ברווח הנקי.

 

איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל צילום: עמית שעל

 

מכירות שופרסל במחצית הראשונה של השנה הסתכמו ב-5.9 מיליארד שקל לעומת 5.57 מיליארד שקל במחצית הראשונה אשתקד. המכירות בחנויות זהות עלו במחצית ב-8.8%, מה שמצביע על כך שגם בחנויות הוותיקות הסובלות על פי רוב מתחרות אזורית, הצליחה הרשת להגדיל נתח שוק.

 

מה דעתך על מניית שופרסל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חיזוק המותג הפרטי ושיפור תנאי הסחר מהספקים, הובילו לעלייה של 15% ברווח הגולמי שהסתכם במחצית הראשונה ב- 1.5 מיליארד שקל. הרשת המשיכה במחצית הראשונה במגמת השיפור ברווחיות הגולמית שעלתה ל- 25.4% מהמכירות לעומת 23.3% במחצית הראשונה אשתקד.

 

למרות עלייה בהוצאות המכירה, שיווק, הנהלה וכלליות, בין היתר על רקע העלאת שכר המינימום, חילחל השיפור ברווח הגולמי לשורת הרווח התפעולי שזינקה ל-154 מיליון שקל לעומת 39 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווחיות התפעולית עלתה ל-2.6% מהמכירות לעומת רווחיות תפעולית שולית של 0.7% מהמכירות במחצית הראשונה אשתקד. למרות עלייה בהוצאות המס, נוכח שיפור הרווח לפי מס, רשמה הרשת זינוק חד ברווח הנקי שהסתכם ב-115 מיליון שקל לעומת 29 מיליון שקל במחצית הראשונה אשתקד.

 

איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל וישראל ברמן, יו"ר החברה מסרו: "החברה ממשיכה ביישום תוכניתה לצמצום שטחי המסחר שלה ובתהליכי ההתייעלות התפעולית". עוד הוסיפו השניים כי במהלך הרבעון השני של השנה נכנס לפעילות המרכז הלוגיסטי החדש של החברה בשוהם והחברה צופה כי פעילות זו תוסיף ותשפר את הזמינות ללקוח ואת היעילות התפעולית בשרשרת האספקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x