$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

סלינגר לא מאשרת שעבוד מניות כלל ביטוח

ל"כלכליסט" נודע כי המפקחת על הביטוח שיגרה שלשום מכתב למשה טרי, נאמן מניות השליטה (55%) בכלל ביטוח שבידי אי.די.בי, שבו הודיעה שוב כי אין היא מוכנה לאשר לחברה־האם לשעבד מניות כבטוחה למחזיקי האג"ח בהנפקה, שעבוד שהוא תנאי לגיוס

גולן חזני 07:1203.08.16

הביקושים הגבוהים שהגיעו להנפקת האג"ח של אי.די.בי פתוח, לא מרשימים את המפקחת על הביטוח דורית סלינגר. ל"כלכליסט" נודע כי סלינגר שיגרה שלשום מכתב למשה טרי, נאמן מניות השליטה (55%) בכלל ביטוח שבידי אי.די.בי, שבו הודיעה שוב כי אין היא מוכנה לאשר לחברה־האם לשעבד מניות כבטוחה למחזיקי האג"ח בהנפקה, שעבוד שהוא תנאי לגיוס.

 

 

אי.די.בי השלימה אתמול גיוס חוב של 325 מיליון שקל בהנפקה של סדרה י"א חדשה כשבשלב של המכרז לציבור הגיעו ביקושים בהיקף של 115 מיליון שקל, שהביאו לירידה בריבית שנקבעה במכרז המוסדי, עד ל־4.25% בשנה, צמוד מדד. הגיוס מצטרף לשלב המוסדי שבו הגיעו הביקושים ל־910 מיליון שקל וגויסו 272 מיליון שקל בריבית שנתית של 4.4%.

 

בין סלינגר ובעל השליטה באי.די.בי פתוח אדוארדו אלשטיין ישנם יחסי של חוסר אמון וכעס הדדיים. סלינגר סבורה שאלשטיין מתחמק ממכירת כלל ביטוח ואלשטיין סבור שהיא הכשילה הצעות בשוויים נאים שהגיע לרכישת החברה.

 

במכתב ששיגרה לטרי, ציינה סלינגר כי איננה מוצאת לנכון לאפשר לאי.די.בי לשעבד מניות כלל ביטוח. החברה מבקשת לשעבד עד 19% מהמניות. היא חזרה על טענתה כי הכנסת גורמים חדשים לאחזקה במניות כלל, עלול להכניס אף מטרות חדשות שעשויות לסתור את מיתווה הממונה הקובע מכירת 5% ממניות כלל בבורסה מדי ארבעה חודשים.

 

הסכום שגויס על ידי אי.די.בי יופקד בנאמנות ובמידה ועד סוף 2016 סלינגר לא תעניק את אישור השעבוד, יקבלו הרוכשים את כספם בחזרה עם ריבית צבורה לתקופה המדוברת.

 

מימין דורית סלינגר ואדוארדו אלשטיין מימין דורית סלינגר ואדוארדו אלשטיין צילומים: אוראל כהן, עמית שעל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x