$
בורסת ת"א

החל ממחר: אריק פינטו נכנס לתפקיד מנכ"ל בנק הפועלים

בתום 7 שנים בתפקיד מנכ"ל הבנק, מפנה ציון קינן את כיסאו לטובת פינטו ששימש עד היום כמנהל התפעול הראשי וממלא מקום המנכ"ל. ארז יוסף יחליף את פינטו כמנהל תפעול ראשי

רעות שפיגלמן 18:0431.07.16
החל ממחר (ב') יפנה ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים, את כיסאו לאחר 7 שנים, ובמקומו ייכנס לתפקיד אריק פינטו. פינטו משמש כיום כמנהל התפעול הראשי ושימש עד היום כממלא מקום המנכ"ל. קינן הודיע על פרישתו מניהול הבנק הגדול במערכת הבנקאית מוקדם יותר השנה, בחודש מרץ, מספר ימים לאחר שחוק הגבלת שכר הבכירים בבנקים ובחברות הביטוח עבר בקריאה שנייה ושלישית בכנסת.

 

ועדה מיוחדת לאיתור מנכ"ל שבראשה עמד היו"ר יאיר סרוסי קיבלה מספר פניות ובחרה לפני כחודשיים בפינטו כיורש. במקביל הודיע הבנק על מינויו של ארז יוסף כמנהל התפעול הראשי במקום פינטו. גם פינטו וגם יוסף הם בנקאים שעובדים בבנק עשרות שנים.

 

מימין אריק פינטו, ציון קינן ויאיר סרוסי מימין אריק פינטו, ציון קינן ויאיר סרוסי צילום: נמרוד גליקמן

 

קינן, שעומד כאמור מאחורי הרצת פינטו לתפקיד, אמר כאשר נודע על הבחירה בפינטו כי "אני מברך על הבחירה הנכונה. אני מאחל לאריק פינטו הרבה הצלחה בתפקידו החדש, שימשיך להוביל את הבנק להמשך עשייה והישגים נוספים. יש לו את הניסיון והמנהיגות הנדרשים כדי להצעיד את הבנק ולשמור על מעמדו המוביל״. הבחירה בפינטו לא הפתיעה את המערכת הבנקאית ורבים ראו במינויו של פינטו בתחילת השנה לתפקיד של ממלא מקום המנכ"ל כמהלך שלמעשה סימן אותו כמנכ"ל הבא.

 

פינטו, בן 54, נשוי +2. ומתגורר בראשון לציון. הוא בעל תואר שני במינהל ציבורי מאוניברסיטת קלארק בבוסטון. תפקידו הראשון של פינטו בבנק היה בנקאי במחלקת השקעות בבנק.

 

מ- 2013 עד לפברואר 2016 שימש פינטו כראש החטיבה הקמעונאית ולפני כן בין 2013-2009 שימש כראש חטיבת האסטרטגיה. בנוסף ביצע עוד כמה תפקידי מפתח כמו ניהול אגף משאבי אנוש ותפקידים ניהוליים נוספים במערך הסניפים.

 

כראש החטיבה הקמעונאית הקים פינטו את הסניפים הדיגיטליים של הבנק והוא אחראי לפיתוחם של מודלים למתן אשראי מיידי לעסקים קטנים. כראש חטיבת האסטרטגיה הקים פינטו את יחידות המודיעין העסקי של הבנק ואת יחידת הפינטק הפועלת לשילובם של אמצעים טכנלוגיים לשיפור פעילות הבנק. פינטו הוביל לפני כמה שנים את השינוי במערך הסניפים של הבנק כאשר חלק מעובדי הסניפים נויידו למרכזי תמיכה תפעוליים. פינטו הוא נכה פוליו ואימן במשך כחמש שנים את נבחרת ישראל בכדורסל נכים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x