$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

תל אביב סגרה בעליות קלות; לאומי הוסיף 2.3% ופועלים 1.9%

ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.2%. מחזור המסחר עמד על 1.5 מיליארד שקל. בלטו בעליות מניות הבנקים - פרט לפועלים ולאומי, דיסקונט התחזק ב-1.2%. מזרחי טפחות סגר ביציבות בניגוד למגמה. בינלאומי הוסיף 0.5%

כתבי שוק ההון 17:3001.08.16
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד יתר 50

 

בהכנת הידיעה השתתפו: אמיר רוזנבאום וגיל קליאן

 

17:25 - המסחר בתל אביב נחתם בעליות קלות. ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.2%. מחזור המסחר עמד על 1.5 מיליארד שקל. בלטו בעליות מניות הבנקים הגדולים - פועלים עלה ב-1.9%, לאומי הוסיף 2.3% ודיסקונט התחזק ב-1.2%. מזרחי טפחות סגר ביציבות בניגוד למגמה. בינלאומי הוסיף 0.5%.

 

15:30 - מאיר סלייטר בסקירה מורחבת על הבנקים הישראלים: "הבנקים יעניקו למשקיעים רבעון של נחת. כמובן שמדובר ברבעון חריג שאינו מייצג, אך לאור ההשפעות החריגות שחווים הבנקים והמשקיעים בשנים האחרונות, בדרך כלל לכיוון השלילי, ניתן לשבת ולהישען אחורנית מרבעון אחד של נחת".

 

14:20 - חד אסף דיווחה היום (ב') על תנאי השכר של המנכ"ל הנכנס - אורי עיני. עיני מונה לתפקיד לאחר שהמנכ"ל הקודם, מיכה מייקסנר, פרש אחרי 3 חודשים בלבד על רקע חילוקי דעות עם בעל השליטה החברה, רמי שני. עיני ניהל בתפקידו הקודם את חברת פקר מתכות.

 

רמי שני רמי שני צילום: עמית מגל

 

13:50 - שפע ימים קופצת ב-7.5% במחזור ענק של 2.6 מיליון שקל, זאת לעומת מחזור ממוצע של 132 אלף שקל.

 

13:15 - מניות הגז המובילות נסחרות במגמה מעורבת ומרכזות מחזורי מסחר גבוהים: ישראמקועולה ב-1.2% במחזור של 7.8 מיליון שקל ורציו נחלשת ב-1% במחזור של 7.2 מיליון שקל.

 

12:30 - הצלחה בהנפקת האג"ח של אי.די.בי: ביקושים של מעל 800 מיליון שקל. דובר בסכום שהוא כפול מ-300 מיליון שקל שהחברה ביקשה לגייס. הגיוס נועד לאפשר לחברה לפרוע את תשלומי החוב עד לסוף 2016 ובראשם תשלום של 90 מיליון שקל לבנק הפועלים בספטמבר.

 

12:10 - קבוצת מר מינתה למנכ"ל מר ישראל את משה צמיר: לשעבר יו"ר דיקטוריון 'דלק גז טבעי'. צמיר שימש בעבר גם כסמנכ"ל תפעול ושרשרת אספקה בחברת 'דלק' וכמשנה למנכ"ל חברת SkyVision, שם ניהל את חברות הבת של הקבוצה בחו"ל. כמו כן הקים וניהל את חברת ה-IT ארטנט עד למכירתה לאמן מחשבים.

מה דעתך על מניית מר:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

11:25 - הראל פיננסים: "הנכונות הגדולה והולכת להגדיל סיכונים בתיקי ההשקעות עשויה גם להגדיל את התנודתיות. כדי למתן אותה, אנו ממשיכים לשמור על מח"מ בינוני (3.3 בשקלים, 4 בצמודים), יותר שקלים מצמודים ומעדיפים את המשקל המהותי במניות להפנות לשווקים פחות תנודתיים כמו ארה"ב וישראל. האפיק הקונצרני ממשיך להניב תשואה אבסולוטית עודפת על הממשלתי ולכן הוא ממשיך להיות נדבך משמעותי בתיק (עד 35%). ממשיכים לדבוק בהערכה שהשווקים ימשיכו להיות תנודתיים ולכן מקפידים על ניהול הסיכונים".

 

10:45 - שעה לאחר הפתיחה ומדד הבנקים מוביל את המדדים עם עלייה של 1.3%. בנק דיסקונטעולה ב-0.9% ומרכז את המחזור הגבוה ביותר בבורסה - 21 מיליון שקל. הפועלים מתחזק ב-1.3% במחזור השלישי בגובהו - 11 מיליון שקל ולאומי מוסיף 1.6% לערכו במחזור הרביעי בגובהו - 7.3 מיליון שקל.

 

בנק לאומי בנק לאומי צילום: צביקה טישלר

 

9:45 - הבורסה נפתחה בעליות שערים: מדד ת"א 25 מתחזק ב-0.2%, מדד ת"א 100 עולה ב-0.3% ומדד הבנקים מוסיף 0.7% לערכו. בנק הפועלים עולה ב-1%.

 

9:00 -  ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים, יפנה היום את כיסאו לאחר 7 שנים, ובמקומו ייכנס לתפקיד אריק פינטו. פינטו משמש כיום כמנהל התפעול הראשי ושימש עד היום כממלא מקום המנכ"ל.

 

אריק פינטו אריק פינטו צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר

 

08:30 - דירקטוריון קרדן ישראל ביטל אתמול את האסיפה הכללית שאמורה היתה להתכנס היום, כדי להצביע על מכירת חלקה (50%) של קרדן ביבואנית הרכב UMI למשפחת עיני.

מה דעתך על מניית קרדן אן.וי:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בנוסף הודיע הדירקטוריון על מינוי ועדה בלתי תלויה, שהוסמכה לנהל את המו"מ למכירת האחזקות ביבואנית כלי הרכב. היום היה המועד האחרון להשלמת העסקה, ומשלא הושלמה בוטלה האסיפה. החברים בוועדה הבלתי תלויה יהיו חברי ועדת הביקורת: היו"ר גדעון תדמור, יצחק גרוסמן ומיכל נוי דח"צית שהוסמכה לנהל את המו"מ.

 

דוד עיני מנכ"ל חברת המזרח דוד עיני מנכ"ל חברת המזרח

 

07:30 - הבורסה בת"א תפתח את יומו השני של השבוע על רקע המגמה המעורבת בבורסות אסיה כעת. עיני המשקיעים יהיו נשואות אל עבר הבורסות מעבר לים במטרה לנסות לזהות סימנים לנסיגה בסנטימנט השוורי של השבועות האחרונים.

 

המסחר באחוזת בית נחתם אתמול בעליות שערים קלות כאשר המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.4%. במוקד העניין היו סלקט ביומדשנפלה ב-20% ומזור רובטיקהשזינקה ב-9% המחזור השלישי בגובהו בבורסה - 12 מיליון שקל. בנוסף, מניית אפריקה ישראל קפצה ב-6.5% לאחר הדיווח על אישור מכירת אפי פיתוח לבעל השליטה לב לבייב. 

 

אחרי בצורת ארוכה חברה חדשה הונפקה בבורסה של תל אביב - חברת ה־VOD הישראלית וונטייז. ההנפקה נתקלה בחבלי לידה שכללו הורדה שלישית של היקף הגיוס ואף כישלון אחד עקב כשלים טכנים.

הבורסה הבורסה צילום: עמית שעל

 

 

בטל שלח
  לכל התגובות
  x