$
בורסת ת"א

כלל ביטוח צופה הפסד של 320-180 מיליון שקל ברבעון השני

הסיבה: המשך ירידת עקום הריבית חסרת סיכון במשק. המשמעות של ירידת העקום היא הגדלת הפרשות לעתודות ביטוח בעיקר בגין פוליסות ביטוחי מנהלים. גם מגדל צפויה לרשום בשל כך הפרשות חד פעמיות של מאות מיליוני שקלים ברבעון

רחלי בינדמן 15:2028.07.16

כלל ביטוח שבניהולו של איזי כהן מפרסמת היום (ה') אזהרת רווח. חברת הביטוח צופה הפסד כולל שינוע בין 180 מיליון שקל ל-320 מיליון שקל בגין הרבעון השני של 2016.

 

הסיבה: המשך ירידת עקום הריבית חסרת סיכון במשק. המשמעות של ירידת העקום היא הגדלת הפרשות לעתודות ביטוח בעיקר בגין פוליסות ביטוחי מנהלים. פוליסות אלה מבטיחות תשואה שמהוונת לפי סביבת הריבית, כשההנחה היא כי יהיה יותר קשה לחברת הביטוח לייצר תשואה על ההון שעומד כנגד ההתחייבויות הביטוחיות.

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

גם מגדל צפויה לרשום בשל כך הפרשות חד פעמיות של מאות מיליוני שקלים ברבעון שכן תיק ביטוח החיים שלה אף גדול מזה של כלל. כלל ביטוח מדווחת כעת על ההפסדים הצפויים בשל כוונת חברת האם אי.די.בי לבצע הנפקה בחברת הביטוח.

 

כלל ביטוח גם מתייחסת לכוונת המפקחת על הביטוח דורית סלינגר לחייב את חברות הביטוח לעמוד בדרישות ההון החדשות (סולבנסי) כבר במרץ 2016.

 

לפי הנהלת כלל, אם הריבית לא תשוב ותעלה, כלל עלולה למצוא את עצמה בחסר בהון למול דרישות ההון החדשות. זאת, למרות מאמציו של כהן לחזק את ההון העצמי של החברה. מנגד מבהירה כלל כי עלייה בעקום הריבית צפויה לאפשר לה לשחרר הון מהעתודות ולשפר את ההון העצמי שלה.

 

איזי כהן איזי כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x