$
בורסת ת"א

ביקושי יתר לאג"ח של קבוצת דלק: צפויה לגייס 1.2 מיליארד שקל

הקבוצה בבעלותו של יצחק תשובה שציפתה לגייס רק כ-500 מיליון שקל, נהנתה מביקושי עתק של 1.8 מיליארד שקל בשלב המוסדי, והחליטה להגדיל את היקף הגיוס; השלב הציבורי צפוי להתקיים מחר

רחלי בינדמן 18:1027.07.16

קבוצת דלק השלימה אתמול (ג') את השלב המוסדי בגיוס אג"ח להמרה. הקבוצה נהנתה מביקושי עתק של 1.8 מיליארד שקל בשלב המוסדי לאחר שציפתה לגייס רק כ-500 מיליון שקל וכתוצאה מכך החליטה להגדיל את הגיוס ל-1.2 מיליארד שקלים בסך הכל (כולל השלב הציבורי).

 

השלב הציבורי אמור להתקיים מחר (יום ה') לאחר שיפורסם תשקיף המדף עם זהות המשקיעים המוסדיים. הגיוס האחרון שביצעה קבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה הייתה בפברואר 2015 וגם אז נרשמו ביקושים גבוהים בשלב המוסדי (כמיליארד שקל למול סכום מקורי של 400 מיליון שקל) אלא שאז הגופים המוסדיים חששו מביקורת ציבורית והחרימו את השלב המוסדי ומי שרכש את רוב הסחורה היו שחקני נוסטרו.

 

אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק צילום: אוראל כהן

 

הסיבה של החשש של המוסדיים היה שהייתה זו ההנפקה הראשונה של אג"ח שביצעה הקבוצה לאחר הסדר החוב אליו הגיעה תשובה בחברת דלק נדל"ן שבשליטתו וכללה תספורת של 70% מהסכום שלוותה דלק נדל"ן. המוסדיים אגב התחכמו ורכשו את הסחורה לאחר מכן בשוק מתחת לעין הביקורת הציבורית ותוך שהם מוותרים על ההנחה הגלומה בהשתתפות בשלב המוסדי.

 

כעת יהיה מעניין לראות האם גם הפעם המוסדיים ידירו את רגליהם מההנפקה, הגם שגם אם הזרימו ביקושים בשלב המוסדי, יתכן שנדחקו החוצה על ידי הצעות אגרסיביות מצד שחקני הנוסטרו. חשוב להדגיש כי בתקופה של ריבית אפסית המשקיעים הרעבים לתשואה בסיכון מבוקר, מסתערים על ההנפקות "הטובות" בדגש על שחקני הנוסטרו הנוהגים לעשות "סיבוב" על הנפקות מסוג זה, לקנות סחורה ולמכור אותה אח"כ בשוק תוך גזירת קופון ההנחה של השלב המוסדי.

 

את ההנפקה ליוו עורכי הדין אמיר גודארד ויערה בן הרוש ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x