$
בורסת ת"א

ישראמקו בוחנת מיזוג עם נפטא וחנ"ל

שותפות הגז שמחזיקה ב-29% ממאגר הגז הטבעי תמר דיווחה כי המיזוג יתבצע במסגרת תהליך של ארגון מחדש בחברה

ליאור גוטמן 20:0518.07.16
שותפות הגז ישראמקו, שמחזיקה בכ-29% ממאגר תמר, הודיעה הערב (א') על אפשרות מיזוג עם שותפויות הגז חנ"ל (חברת נפט לישראל) ונפטא, זאת במסגרת הליך של ארגון מחדש כללי. ישראמקו פועלת למעשה תחת נפטא וחנ"ל, אולם לשותפויות אלו אין פעילות עצמאית בתחום חיפושי הגז והנפט ולמעשה עיקר הפעילות היא אחזקה בישראמקו.

 

ישראמקו מסבירה בדיווח שלה ש"במסגרת מתווה המיזוג המוצע, תתמזגנה חנ"ל ונפטא חיפושים עם ולתוך השותפות, כך שכל נכסיהן והתחייבויותיהן, כפי שיהיו במועד המיזוג, יועברו לשותפות, ולמחזיקים בחנ"ל ונפטא חיפושים תונפקנה יחידות ישראמקו חדשות", כאשר אלו יהיו "בכמות זהה לכמות יחידות ישראמקו שתועבר לשותפות על ידי חנ"ל ונפטא במסגרת המיזוג".

 

אסדת הקידוח במאגר תמר אסדת הקידוח במאגר תמר צילום: אלבטרוס

 

עוד מדווחת השותפות שעד שיוחלט האם לאשר את הצעד, חנ"ל תרכוש יחידות ישראמקו נוספות במסגרת המסחר בבורסה או מחוץ לבורסה, כך שתעלה משיעור האחזקות שלה מ-10.88% ל-11.1%. במקביל, חנ"ל תבצע רכישה דומה ביחידות ההשתתפות של נפטא ותעלה באחזקה שלה מ-65% ל-72%.

 

עוד נקבע, שנאמן מיוחד יחליט האם מישהי מהשותפויות שמוזגו תהיה זכאית לתמלוג על, כלומר לתשלום קבוע בגין הפקת גז או נפט.

 

המהלך המוצע מזכיר במעט אז זה שמתוכנן על ידי דלק קידוחים ואבנר, ושדווח רק לפני כשלושה חודשים. עם זאת, ההסדר העיקרי הוא שבמקרה של דלק מדובר במיזוג שני גופים תאומים ששניהם בעלי פעילות ממשית של חיפושי גז, ואילו במקרה של ישראמקו מדובר במיזוג של שותפויות שאין להן ממש פעילות בתחום ולו כדי לחסוך בהוצאות או בבירוקרטיה שכוללת ישיבות דירקטוריון לגוף שלא פועל ישירות בענף האנרגיה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x