$
בורסת ת"א

עסקה שלישית ל-KBS: רכשה את "הענק הירוק" בסן פרנסיסקו תמורת 169.5 מיליון ד'

מאז שגייסה בישראל 970 מיליון שקל בהנפקת אג"ח ראשונית במרץ 2016, הקרן השקיעה עד כה 331.5 מיליון דולר (1.2 מיליארד שקל) בשלוש עסקאות שונות שמומנו בעיקרן מכספי האג"ח מישראל

אורן פרוינד 14:3012.07.16

קרן הריט האמריקאית קיי.בי.אס (KBS) דיווחה היום (ג') על עסקה שלישית שביצעה בארה"ב באמצעות כספי הפנסיה הישראלים. מאז שגייסה בישראל 970 מיליון שקל בהנפקת אג"ח ראשונית במרץ 2016, הקרן השקיעה עד כה 331.5 מיליון דולר (1.2 מיליארד שקל) בשלוש עסקאות שונות שמומנו בעיקרן מכספי האג"ח מישראל.

הקרן שמנוהלת על ידי פיטר מקמילן וקית' דיויד הול השלימה היום רכישה של בניין משרדים בסן פרנסיסקו קליפורניה שמכונה "הענק הירוק (The Green Giant)". מדובר באחד מבנייני המשרדים המפורסמים בסן פרנסיסקו. הקרן שילמה על הבניין 169.5 מיליון דולר בעיקר באמצעות הכסף שגייסה בישראל.

 

את כל העסקאות שביצעה הקרן מאז ההנפקה בישראל היא ביצעה באמצעות הון עצמי בלבד ללא חוב בנקאי, כשהיא מתכננת לגייס חוב בשלב מאוחר יותר לאחר שתשביח את הנכסים. לאחר שלוש העסקאות, קופתה של KBS צפויה להיות דלילה במיוחד, אולם היא צפויה בפני תזרימים משמעותיים כאשר תסגור מימון בנקאי על הנכסים.

 

פיטר מקמילן וקית' הול פיטר מקמילן וקית' הול צילום: יח"צ

 

העסקה הנוכחית מצטרפת לעסקה שביצעה בחודש אפריל האחרון כשרכשה פורטפוליו של 21 בנייני משרדים ותעשייה בוושינגטון תמורת 128 מיליון דולר ולעסקה נוספת שבוצעה בתחילת יוני כאשר רכשה את חלקו (46.04%) של השותף שלה בקרקע בלאס ווגאס תמורת 34 מיליון דולר ורשמה על כך רווח הון של 29.5 מיליון דולר.

 

קונים בשיעור תפוסה נמוך ומשביחים

 

האסטרטגיה של קרן KBS היא לרכוש נכסים בשיעור תפוסה נמוך ביחס לממוצע בפורטפוליו שלה (90%), להשביח את הנכס, להעלות את שיעור התפוסה ובכך לייצר ערך. הנכס בעסקה הנוכחית בסן פרנסיסקו מושכר בתפוסה של 87% לכ-25 שוכרים כאשר דמי השכירות השנתיים (ברוטו) המתקבלים מהנכס מסתכמים בכ- 9.6 מיליון דולר והמחיר הממוצע לר"ר הינו 45.14 דולר.

 

את הרבעון הראשון של שנת 2016 סיימה KBS עם NOI (הכנסות נקיות משכירות) של כ- 16.8 מיליון דולר, FFO (רווח נקי מנוכה מהפחתות חד פעמיות) של כ-8.2 מיליון דולר ורווח נקי של כ-5.2 מיליון דולר. לחברה מזומנים ושווי מזומנים של כ- 266.6 מיליון דולר (נכון לסוף הרבעון הראשון לפני העסקאות) וסה"כ הון עצמי של כ- 904 מיליון המהווה כ- 51.4% מסך המאזן.

 

בתחילת חודש מרץ השלימה קייביאס בהצלחה הנפקה של איגרות חוב. בשלב המוסדי והציבורי יחדיו, נרשמו ביקושי יתר גבוהים בהיקף של למעלה מ-1.2 מיליארד שקל. בשורה התחתונה, גייסה החברה כ-970 מיליון שקל בריבית שנתית של 4.25%, איגרות החוב מדורגות AAמינוס מ-S&P מעלות ודירוג מקביל של Aa3 ממידרוג.

 

הענק הירוק בסן פרנסיסקו הענק הירוק בסן פרנסיסקו

 

הבעלים החמישי בגודלו בעולם של בנייני משרדים

 

KBS היא אחת החברות האמריקאיות הגדולות שהגיעו לישראל, ונחשבת לבעלים החמישי בגודלו בעולם של מבני משרדים עם היקף נכסים ענק של 9.7 מיליארד דולר. הקבוצה הוקמה בשנת 1992 על ידי פיטר ברן וצ'רלס שרייבר כקרן השקעות פרטית שעסקה בייעוץ השקעות בתחום הנדל"ן בארה"ב.

 

בשנת 2005 הצטרפו לקרן קיט הול ופיטר מקמילן ויחד עם השותפים הקיימים ייצרו פלטפורמה של קרנות ריט שרוכשות ומנהלות נכסים עבור לקוחות מוסדיים (קרנות פנסיה גדולות). ממועד הקמתה ועד היום הייתה KBS מעורבת במכירתם של 1,025 נכסים וניהלה נכסים בשווי כולל של 18.1 מיליארד דולר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x