$
בורסת ת"א

חברת האם של איילון נאלצה להזרים לה 55 מיליון שקל לאחר שנקלעה לגרעון

דוחות איילון חושפים הפסד של כ-29 מיליון שקל בשל הפרשה חד פעמית של 52 מיליון שקל בגלל תקנות וינוגרד. באיילון מדווחים כי כדי לחזק את ההון תתבצע בין היתר "התאמת תגמול הסוכנים"

רחלי בינדמן 17:5531.05.16

איילון ביטוח בניהולו של אריק יוגב ובשליטת לוי רחמני ויונל כהן מסכמת רבעון ראשון עם הפסד של 28.8 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-20 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

הסיבה להפסד היא הפרשה חד פעמית של 51.8 מיליון שקל אחרי מס להגדלת ההתחייבויות בביטוח כללי בעקבות מסקנות ועדת וינוגרד - שצפויות להגדיל את הפיצוי למבוטחים בביטוחי החובה. ההפסד הכולל לפני מס הסתכם ב-36 מיליון שקל ואלמלא ההפרשה האמורה היה נוצר רווח כולל לפני מס של 44.7 מיליון שקל, המהווה עליה של 14.8 מיליון שקל לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

השיפור ברווח לפני מס המנוטרל מההפחתה החד פעמית הוא תולדה של שיפור חיתומי במגזר ביטוח כללי וביטוח בריאות והרעה בתוצאות החיתומיות של ביטוח החיים.

 

הדוח חושף כי נכון לסוף הרבעון לאיילון ביטוח נוצר גרעון בהון לעומת הדרישות שמציב הפיקוח על הביטוח בגובה של כ-90 מיליון שקל. בעקבות זאת פנתה החברה לחברת האם – חברת האחזקות הציבורית - שהזרימה 55 מיליון שקל לאיילון ביטוח. לצד גיוסי הון נוספים נכון לסוף מאי לאיילון ביטוח נוצר עודף של 16 מיליון שקל על דרישות ההון.

 

בנוסף פועלת החברה לגייס הון בבורסה ולהקטין את דרישות ההון שלה דרך מיזוג פעילות הפנסיה והגמל שלה עם זו של בית ההשקעות מיטב-דש. זאת, במטרה לייצר יתרון לגודל ויעילות תפעולית וכן להתמקד במוצרי ריסק ובריאות תוך התאמת אופן תגמול הסוכנים. כפי שפורסם ב"כלכליסט" – בכוונת איילון להפחית את העמלות החד פעמיות שהם משלמים לסוכנים על גיוס לקוחות ולהגדיל את התשלום השוטף לסוכנים במטרה לעודד אותם ללוות את הלקוח לאורך זמן.

 

אריק יוגב אריק יוגב צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x