שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

התפוצץ המו"מ בין אלון למחזיקי האג"ח: דורשים פירעון מיידי

אתמול נראה שמתגבשת הסכמה בין מחזיקי האג"ח לאלון, לאחר ששרגא בירן והקיבוצים הסכים להזרים 40 מיליון שקל תמורת דחייה של שנה בפירעון החוב בגובה 1.7 מיליארד שקל. לאחר שבירן ביקש פטור מתביעות, הודיעו המחזיקים כי ידרשו פירעון מיידי

גולן חזני 13:4931.05.16

המו"מ בין קבוצת אלון למחזיקי האג"ח שלה התפוצץ (ג') לפני דקות אחדות. המחזיקים יוצאים להליך משפטי להעמדת חוב בסך 1.75 מיליארד שקל לפרעון מיידי.

 

 

לכלכליסט נודע כי שרגא בירן בעל השליטה בחברה, וארגוני הקיבוצים, התעקשו לקבל את הפטור מתביעת שלא היה על הפרק אמש. דרישה זו הפתיעה את המחזיקים ובתום ויכוח סוער הוחלט לפוצץ את הפגישה ולהפסיק את המו"מ.

 

בתחילת השבוע נאמן האג"ח של קבוצת אלון, דן אבנון, החליט להיעתר לבקשתה של החברה, לקבל ארכה של 24 שעות, לפני קבלת החלטה להעמיד את חובה לפרעון מיידי.

 

בפרק זמן זה ניסה אביגדור קפלן, מנכ"ל אלון, לשכנע את בעלי השליטה שרגא בירן והקיבוצים, להזרים הון לחברה של עד 40 מיליון שקל כדי לקבל ארכה של כשנה להנפקת החברה או הכנסת משקיע, צעד שאותו מבקשים בירן והקיבוצים לעשות.

 

בירן עומד אם כן לאבד את מניותיו בחברה וכך גם הקיבוצים.

 

שרגא בירן בעל השליטה באלון רבוע כחול שרגא בירן בעל השליטה באלון רבוע כחול צילום: אוראל כהן

 

מקורבים לבעלי השליטה באלון טענו, כי היו אלה מחזיקי האג"ח שפוצצו את העסקה, לאחר שהן שרגא בירן, הן דודי ויסמן והן הקיבוצים היו מוכנים להזרים כל אחד את חלקו היחסי בהסדר - הקיבוצים 20 מיליון שקל, בירן 16 מיליון ודודי ויסמן 4 מיליון שקל.

 

אותם גורמים טענו כי המחזיקים לא היו מוכנים להעניטק ארכה של שבועיים שביקשו הקיבוצים כדי לאשר את ההזרמה במוסדות שלהם כפי שמתבקש מהחוק והתקנון של ארגוני הקיבוצים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x