$
בורסת ת"א

קפה ב-50 רובל: רשת בתי הקפה קופיקס מתרחבת לרוסיה

המימון הראשוני לפעילות יעמוד על מיליון דולר - ויעדי ההתרחבות שאפתניים - עד 1,000 סניפי קופיקס במדינה. הסניפים שיוקמו יהיו תחת המותג קופיקס

גיל קליאן 13:1425.05.16

רשת בתי הקפה קופיקס מתרחבת לרוסיה - החברה הודיעה כי התקשרה עם שותפים מקומיים להקמת רשת בתי קפה במדינה. בתי הקפה ברוסיה יפעלו, בדומה לישראל, בתמחור אחיד - של 50 רובל למוצר.

 

המימון הראשוני לפעילות יעמוד על מיליון דולר - ויעדי ההתרחבות שאפתניים - עד 1,000 סניפי קופיקס במדינה. הסניפים שיוקמו יהיו תחת המותג קופיקס. קופיקס תעמיד 15% מהמימון הראשוני, והשותפים המקומיים יעמידו את שאר ההון. כמו כן נקבע בהסכם בין השותפים כי אם יידרש יוזרם מימון נוסף בסך 1.5 מיליון דולר, כאשר גם במימון זה יעמוד חלקה של קופיקס בהזרמה על 15% בלבד.

מה דעתך על מניית קופיקס גרופ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בדיווח נכתב כי "תכנית הפיתוח של החברה הרוסית מורכבת מ-3 שלבים: שלב א - הקמה של 3 בתי קפה בהפעלה עצמית; שלב ב' - מעבר לפעילות בשיטת הזכיינות והגעה ל-300 סניפים של בתי קפה בעיר מוסקבה; ושלב ג' - פריסת 700 סניפים נוספים של בתי קפה ברחבי רוסיה עד להגעה ל-1,000 סניפים של בתי קפה".

 

ההתרחבות לרוסיה תיעשה באמצעות הקמת חברה בת בקפריסין. חברת אורבן קופיקס, החברה בת של קופיקס שתחתיה מרוכזת פעילות בתי הקפה, תחזיק 36.4% ממניות החברה הקפריסאית. השותפים המקומיים של קופיקס יהיו סאטש מלווני, מיכאיל פצ'רסקי וגריגורי פצ'רסקי, שיחזיקו במשותף 61.6% מהחברה הקפריסאית. 2% נוספים יוחזקו על ידי גורם ששמו לא נמסר.

 

מלווני הוא מנכ"ל Melsons Group, אחת מחברות הייצור וההפצה של מזון המובילות ברוסיה. מיכאיל וגריגורי פצ'רסקי הם בעלים של ADG GROUP, הפועלת בתחום הנדל"ן המסחרי במדינה.

מוסקבה מוסקבה צילום: Andrei Shevelev / Flickr

בטל שלח
    לכל התגובות
    x