$
בורסת ת"א

האם זה הרנסנס שמשקיעי מזור רובוטיקה ציפו לו?

חברת הציוד הרפואי דיווחה על הסכם הפצה עולמי מהותי עם אחת מענקיות המכשור הרפואי, מדטרוניק, הנסחרת בנאסד"ק; במסגרת ההסכם מזור תמכור 15 מערכות מהדור החדש של הרנסנס למדטרוניק כאשר אם הפיילוט יצליח פוטנציאל המכירות יגדל בשנים הבאות

דרור רייך 14:0018.05.16

חברת מזור, המפתחת ציוד רפואי לניתוחי עמוד שדרה ומוח, דיווחה היום (ד') על הסכם מהותי ביותר עם אחת מענקיות המכשור הרפואי, מדטרוניק, הנסחרת בבורסה של ניו יורק לפי שווי של 113 מיליארד דולר.

 

מדובר בהסכם הפצה עולמי עבור כמה ממוצריה של מזור, בתחום ניתוחי עמוד השדרה, הדור החדש של הרנסנס, ובתגובה מניית החברה רושמת הבוקר את העלייה החדה ביותר בת"א של למעלה מ-20%.

 

מכשיר של מזור רובוטיקה מכשיר של מזור רובוטיקה

 

במסגרת ההסכם שנחתם מובטחת מכירה של 15 מערכות רנסנס ע"י מדטרוניק, כאשר אם הפיילוט יצליח פוטנציאל המכירות יגדל בשנים הבאות. מדובר על היקף מכירות מהותי ביותר עבור מזור ומהווה קפיצת מדרגה עצומה עבור חברה זו.

 

על פי ההסכם, הכולל שלושה שלבים, יימשך עד סוף 2017 כאשר בשלב הראשון מדטרוניק תרכוש ממזור מניות חדשות שיונפקו עבורה של כ-4% מההון, במחיר הממוצע של המניה ב-20 הימים שקדמו, עד בסכום של כ-12 מיליון דולר.

 

בשלב השני, מדטרוניק תרכוש שוב מניות חדשות של מזור שיונפקו עבורה בהיקף של כ-6% מההון במידה והחברה הישראלית תעמוד באבני דרך תפעוליות. שוב המחיר יהיה הממוצע של המניה במהלך 20 ימי המסחר, כך שמדטרוניק תגיע להחזקה של 10% ממניות מזור.

 

אורי הדומי מנכ"ל מזור אורי הדומי מנכ"ל מזור צילום: עמית שעל

 

בשלב השלישי הוא בגדר אופציה, תעמוד בפני מזור הזכות להשלים הקצאת מניות למדטרוניק עוד 5%, הפעם מהמניות המונפק של מזור שיגרמו לדילול. מדטרוניק, בהתאם לשיקול דעתה הבלעדי, יכולה להגביל את כל אחד משלבי ההשקעה השני והשלישי לסכום של 20 מיליון דולר.

 

למדטרוניק נתח שוק של קרוב ל-30% משוק ניתוחי עמוד השדרה, הנאמד בהיקף של כ-7 מיליארד דולר בשנה בארה"ב.

 

נדירות הן הפעמים שמתאפשר לחברה להיות שותפה בעשייה שיש בה השפעה אמיתית, על בריאותם ואיכות חייהם של מיליוני אנשים בעולם" ציין אורי הדומי, מנכ"ל מזור רובוטיקה, שלח מכתב אישי למשקיעי החברה ". אני מלא גאווה בהישג ולרגע לא שוכח את האמון שנתתם בנו, גם בימים מאתגרים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x