$
שווקי חו"ל

דיווח: וורן באפט מסייע לקבוצה המבקשת לרכוש את נכסי יאהו

בין המשקיעים בקבוצה - מייסד חברת קוויקן לואנס, דן גילברט; מדובר במכשול אפשרי לחברת ורייזון - שנחשבת בקרב האנליסטים למועמדת המובילה לרכישת הנכסים של יאהו

שירות כלכליסט 09:2114.05.16

וורן באפט תומך בקבוצת משקיעים המעוניינת לרכוש את נכסי האינטרנט של יאהו, הכוללת את מייסד חברת קוויקן לואנס (Quicken Loans), דן גילברט, כך לפי דיווח בסוכנות רויטרס, המתבסס על מקורבים לנושא.

 

אף שאין ערובה שקבוצת המשקיעים הזו תיבחר כקונה של הנכסים, ההתעניינות מצד משקיעים נחשבים כמו באפט וגילברט מעניקה דחיפה ליאהו, שבשנים האחרונות משתרכת הרחק מאחורי חברות אינטרנט כמו גוגל במירוץ אחר משתמשים והכנסות מפרסום.

 

ההשתתפות הזו של קבוצת המשקיעים בהליך המכירה של יאהו מהווה גם מכשול לחברת הטלקומניקציה ורייזון, שבעקבות העסקה שלה משנה שעברה לרכישת AOL ב-4.4 מיליארד דולר נחשבת בקרב האנליסטים למועמדת המובילה לרכישת הנכסים של יאהו.

 

וורן באפט וורן באפט צילום: בלומברג

 

לפי המקורבים, שביקשו להישאר בעילום שם, קבוצת המשקיעים כבר עברה לסיבוב השני של המכרז, ובאפט עוזר לממן את הצעה. עם זאת, בשלב זה עוד לא ברור האם גילברט המיליארדר, שבבעלותו גם קבוצת הכדורסל קליבלנד קאבלירס, משתמש בקוויקן לואנס בצורה כזו או אחרת בהצעה.

 

בחודש שעבר דיווחו ברויטרס כי יאהו בחרה בקרוב ל-10 מועמדים להשתתף בהליך המכירה של הנכסים, כשמרבית ההצעות מגיעות מחברות פרייבט אקוויטי.

 

בפגישה השנתית של בעלי המניות של ברקשייר האת'וויי, חברת ההשקעות של באפט, הודה המשקיע המפורסם כי המצב של יאהו הדרדר משמעותית וכי "משהו חייב להשתנות שם". עם זאת, הוא לא ציין כי הוא שוקל להגיש הצעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x