$
שווקי חו"ל

UBS מפספס וצונח: הרווח הנקי ירד ב-64% ברבעון הראשון

הבנק השוויצרי שפספס את תחזיות האנליסטים דיווח כי הרווח הנקי ירד ל-741 מיליון דולר מ-2.1 מיליארד דולר שנה קודם לכן; מניית הבנק צונחת ב-8% בבורסה בשוויץ; מנכ"ל הבנק התייחס לתוצאות: "קוקטייל של בעיות מאקרו כלכליות ובעיות גיאופוליטיות"

שירות כלכליסט 12:4403.05.16

הבנק השוויצרי UBS דיווח היום (ג') על צניחה של 64% ברווח ברבעון הראשון של שנת 2016, ופספס את תחזיות האנליסטים, על רקע הטלטלות בשווקים שפגעו שהכנסות בחטיבות ניהול ההון והאג"ח.

 

הבנק דיווח כי הרווח הנקי ירד ל-741 מיליון דולר מ-2.1 מיליארד דולר שנה קודם לכן, זאת בעוד האנליסטים ציפו לרווח של 800 מיליון דולר. בחטיבת ההשקעות נפל הרווח ב-67% ל-253 מיליון פרנק.

 

בנק UBS בנק UBS צילום: איי אף פי

 

חטיבת ניהול ההון דיווחה על רווח לפני מס של 583 מיליון דולר, ירידה מ-997 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד, זאת לאחר שהבנק דיווח על "נפח העסקאות הנמוך ביותר אי פעם עבור הרבעון הראשון". במקביל, ההכנסות נפלו ב-23% ל-7.1 מיליארד פרנק.

 

המנכ"ל סרג'יו ארמוטי (55), שהעביר את ההתמקדות של הבנק מהשקעות לעבר ניהול הון, נאלץ להתמודד עם התנודתיות בשווקים שהובילו להאטה במסחר לכל אורך החברה. "בהחלט נכנסו לטריטוריה חדשה ברבעון הראשון", אמר ארמוטי בראיון לבלומברג. "הרבעון הראשון פעל בסביבה שהיה לה משתנה אחד: הימנעות מסיכונים".

 

בבנק מתכוונים להפחית את העלויות ב-1.4 מיליארד פרנק עד סוף הרבעון השני, זאת במסגרת תכנית חסכון עליה הוכרז ב-2014. בהתאם, הוצאות התפעוליות פחתו ב-279 מיליון פרנק ברבעון הראשון.

 

"UBS ממשיכה לפעול בסביבה מאד מאתגרת", הוסיף ארמוטי. "קוקטייל של בעיות מאקרו כלכליות ובעיות גיאופוליטיות, המשיך".

 

סרג'יו ארמוטי מנכ"ל UBS סרג'יו ארמוטי מנכ"ל UBS צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x