$
שווקי חו"ל

חי בענן: מייסד אמזון הרוויח יותר מ-5 מיליארד דולר ביום

הזינוק החד במניית אמזון אחרי הדוחות המעולים הקפיץ את הונו של ג'ף בזוס ל-60 מיליארד דולר. מייסד אמזון עקף את קרלוס סלים בדרך למקום הרביעי ברשימת עשירי העולם

שירות כלכליסט 17:2829.04.16

התוצאות המעולות של חברת אמזוןאמש לאחר נעילת המסחר בניו יורק העשירו את הונו של מייסד החברה, ג'ף בזוס, ביותר מ-5 מיליארד דולר.

 

כעת, בזוס הוא האיש ה-4 ברשימת עשירי העולם של בלומברג עם הון אישי של 60 מיליארד דולר.

 

מה דעתך על מניית AMAZON:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

במקום הראשון ברשימה עדיין נמצא בביטחה ביל גייטס עם הון של 85 מיליארד דולר, האיש העשיר באירופה אמנסיו אורטגה נמצא במקום השני עם 70 מיליארד דולר. את המקום השלישי ממלא וורן באפט עם 68 מיליארד דולר ובזוס כאמור נכנס למקום הרביעי. אחיהם ברשימה ניתן למצוא את קרלוס סלים המקסיקני ואת האחים קוך. מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, ממוקם במקום ה-8 עם קצת יותר מ-50 מיליארד דולר.

 

 

בזוס בזוס צילום: בלומברג

 

אתמול לאחר פרסום הדוחות אמר בזוס כי הצמיחה של החברה ברבעון הגיעה בעיקר על רקע מכירות מכשירים מתוצרתה, כמו טאבלטים תחת המותג Fire, אך מדובר בפעילות שאינה רווחית. הצמיחה ברווח הגיעה בעיקר משירותי הענן שמוכרת אמזון. שירותי הענן של אמזון רשמו זינוק של 160% ברווח התפעולי הרבעוני ושל 64% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל. כעת מציגה אמזון שיעור רווחיות תפעולית של 23.5% משירותי ענן, לעומת 1.75% בלבד ברווחיות תפעולית של עסקי הקמעונאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x