$
בורסת ת"א

אורבנקורפ ממשיכה לשקוע: שני פרויקטים נוספים בקנדה בחדלות פירעון

מדובר בפרויקטים Bridle Path ו- Woodbine שאינם נמצאים בתוך הפורטפוליו שהגיע לישראל

אורן פרוינד 00:2527.04.16

אורבנקורפ הקנדית ממשיכה להתדרדר. הבעלים אלן ססקין הגיש היום (ג') באמצעות הנאמן הקנדי בקשה לחדלות פירעון לשני פרויקטים נוספים של החברה. כך דיווחו היום וושינגטון פוסט ובלומברג. מדובר בפרויקטים Bridle Path ו- Woodbine שאינם נמצאים בתוך הפורטפוליו שהגיע לישראל, ועל כן אינם משפיעים על מחזיקי האג"ח הישראלים. בכך מגיע מספר הפרויקטים של אורבנקורפ שנמצאים בהליך של חדלות פירעון לשבעה מתוך 17. בנוסף הוגשה בקשת חדלות פירעון לחברת הניהול אורבנקורפ אינק מנג'מנט שבבעלות אלן ססקין.

 בינתיים, עורך הדין גיא גיסין שמונה אתמול על ידי ביהמ"ש המחוזי בתל אביב לכונס הנכסים של החברה, החל לאסוף מידע על הנדל"ן של אורבנקורפ במטרה להציג למחזיקי האג"ח תמונה מלאה באסיפת המחזיקים שתכונס ביום ראשון הקרוב. המחזיקים יקבלו את המידע מגיסין ויצטרכו להצביע אם הם רוצים להעמיד את החוב לפירעון מיידי ולהתחיל בהליך של פירוק.

כונס הנכסים שמונה לאורבנקורפ עו"ד גיא גיסין. התחיל לאסוף מידע על הנדל"ן כונס הנכסים שמונה לאורבנקורפ עו"ד גיא גיסין. התחיל לאסוף מידע על הנדל"ן צילום: אוראל כהן

 

אחד הדברים שישפיעו על ההחלטה שלהם הוא שיתוף הפעולה שיווצר עם הנאמן הקנדי, חברת KSV. במידה שהצדדים יצליחו לשתף פעולה ולהגיע להליך מכירת נכסים משותף ומקובל על שני הצדדים, סביר להניח שהמחזיקים לא יעמידו את החוב לפירעון מיידי ויאפשרו לנאמן הקנדי להחזיר את החובות לבנקים בקנדה שנמצאים בדרגת נשייה גבוהה יותר, ואת היתרה שנשארה ימשכו אליהם. במידה שהנאמן הקנדי ינסה לשים את ידו על כספי האג"ח שגוייסו ממש לאחרונה לטובת החזרת החובות לבנקים, סביר להניח שהמחזיקים יעמידו את החוב לפירעון מיידי במה שיהפוך למחול שדים משפטי בין קנדה לישראל.  

 

גיסין אמר אתמול ל"כלכליסט": "אנחנו קוראים את כעת את כל המידע. קודם כל נלמד את הנכסים, נברר את כל הפרטים כיצד ניתן לשמור עליהם. יש פה תהליך טרנס אטלנטי וצריך לשמור על מערכת של יחסים בינלאומית בין הנאמן הקנדי ובינינו וזה ייעשה בזהירות הראויה". אחד המחזיקים אמר אתמול לכלכליסט "עכשיו זה המגרש של גיסין. על פניו נראה שאפשר להחזיר את הכסף בחזרה למרות שאף אחד לא באמת יודע מה קורה בנכסים. אנחנו רוצים לראות את הכסף שלנו בחזרה ואם צריך נעמיד את החוב לפירעון מיידי. בנתיים ממתינים לראות מה מתקדם עם הנאמן הקנדי". אורבנקורפ היא חברת נדל"ן קנדית שגייסה 180 מיליון שקל ממשקיעים ישראליים וקרסה לאחר ארבעה חודשים בלבד.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x