$
שווקי חו"ל

שתי קרנות המחזיקות ב-7% מתפרון דורשות למזג אותה עם דלתא גליל

בצעד נדיר מבקשות הקרנות אתו שוקי הון וג'נסיס למכור את חברת מוצרי הטקסטיל תפרון לדלתא גליל. לטענת הקרנות, המיזוג צפוי לשפר את יכולות השיווק והמכירה של תפרון ולהפחית את עלויות הייצור שלה, ובמקביל יגדיל את שווי מניות החברה הממוזגת שיוותרו בידיהם

גולן חזני 16:3323.04.16

אתו שוקי הון וג'נסיס, שתי קרנות ישראליות קטנות אך אקטיביסטיות, דורשות מהנהלת חברת מוצרי הטקסטיל תפרון להתמזג עם דלתא גליל בעיסקת חילופי מניות. שתי הקרנות, המחזיקות יחד בכ-7% ממניות תפרון בחלקים דומים, הגישו בקשה לאסיפה כללית של בעלי המניות לדון בנושא לקבל החלטה בעניין.

 

מדובר בדרישה יוצאת דופן, שכן אסיפות בעלי מניות מתכנסות בדרך כלל רק באירועים חריגים כמו גיוס הון, כאשר חברות נמצאות במצוקה. שתי הקרנות טוענות כי זהו זמן מתאים למיזוג של שתי החברות.

מפעל תפרון במשגב מפעל תפרון במשגב צילום: דורון גולן

 

קרן אתו מנוהלת ע"י עו"ד ארז רוזנבוך, לשעבר שותפו של עו"ד ישראל שמעונוב. ג'נסיס השקעות מנוהלת ע"י אופיר ויסברגר ואריאל מזוז, ושתי הקרנות גייסו עשרות מיליוני שקלים ומושקעות בעיקר בחברות קטנות. באסיפה מבקשות הקרנות מהאסיפה הכללית להנחות את דירקטוריון והנהלת תפרון לבחון אפשרות למיזוג בין שתי החברות ולקדם מו"מ לביצועו. נוסף על כך הן מבקשות לעדכן את בעלי המניות מדי תקופה שתיקבע באסיפה או לפחות אחת ל-3 חודשים בנוגע להתקדמות בחינת המיזוג.

 

תפרון שבעבר נשלטה בידי מאיר שמיר וקרן פימי של ישי דוידי, נשלטת כיום בידי היהודים-קנדים בן ומרטין ליברמן (52.7%). החברה המעצבת ומשווקת בגדי ספורט והלבשה תחתונה מנוהלת בידי גיל שמעון ונסחרת לפי שווי 65 מיליון שקל בלבד בבורסה בת"א. רק החודש ירד שווי החברה ב-21%, על רקע ביטול מיזם גדול שלה בסרי לנקה. ב-2015 הסתכמו הכנסות תפרון ב-93.1 מיליון דולר, רמה דומה לזו שנרשמה ב-2014. עם זאת, ההפסד של החברה גדל מ-800 אלף דולר לפני שנתיים ל-3.9 מיליון דולר אשתקד. דלתא גליל נשלטת בידי אייזיק דבח ונסחרת לפי שווי שוק הגדול פי 47 מתפרון, למרות שהמכירות שלה גבוהות פי 12 בלבד מתפרון.

 

"המיזוג יכול לשפר את התוצאות של תפרון במישורים רבים, ויכול לתום בין היתר ליכולות השיווק והמכירה של החברה בסיוע מערך המכירות והשיווק של דלתא, להפחית את עלויות הייצור, השיווק והמכירה ולהגדיל את הרווח הגולמי והתפעולי של החברה. המיזוג עם דלתא יביא לפתרון מוחלט של סוגיות האשראי, שעימן התמודדה תפרון בהצלחה בשנים האחרונות", מציינות הקרנות במכתב.

 

בטבלה השוואתית שצירפו שתי הקרנות לבקשה הן מציגות נתונים, שלפיהם סך מכירות דלתא גליל הינו פי 12 ממכירות תפרון - 1.08 מיליארד דולר לעומת 93 מיליון דולר בשנה. במקביל מציגה דלתא גליל רווח גולמי הגדול פי 17 מהרווח הגולמי של תפרון - 317 מיליון דולר לעומת 19 מיליון דולר לתפרון והרווח הנקי שרשמה דלתא עמד על 798 מיליון דולר לעומת הפסד של 3.9 מיליון דולר לתפרון. הקרנות טוענות שבעקבות מיזוג אפשרי עם דלתא גליל עשויים בעלי מניותיה של תפרון לקבל לידיהם מניות של החברה הממוזגת בשווי שוק גבוה בהרבה משווי מניותיהם בחברה ערב המיזוג. בנוסף המניות תהיינה בעלות סחירות גבוהה יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x