$
בורסת ת"א

שלמה אייזנברג מכר לקרן הריט מניבים את בניין מלם תמורת 95 מיליון שקל

קרן הריט החדשה שהשלימה גיוס של 267 מיליון שקל בנובמבר אשתקד, רכשה את בניין מלם בירושלים מחברת מלם תים שבשליטת שלמה אייזנברג. על פי הדיווח, האחרונה צפוייה לרשום רווח של 20 מיליון שקל

אורן פרוינד 12:5719.04.16

קרן הריט החדשה מניבים שמנוהלת על ידי שרון שוופי ביצעה עסקה שנייה לאחר שהשלימה גיוס של 267 מיליון שקל בנובמבר 2015.

מניבים רכשה את בניין מלם תים בירושלים מחברת מלם תים שבשליטת שלמה אייזנברג תמורת 95 מיליון שקל. מלם תים צפויה לרשום על העסקה הזאת רווח לפני מס של 20 מיליון שקל בדוחות החברה לרבעון השני של2016 כיוון שהבניין רשום בספריה בשווי 68 מיליון שקל. התזרים החופשי שתיהנה ממנו מלם תים יסתכם בכ-78 מיליון שקל לאחר הוצאות נלוות של 17 מיליון שקל בגין העסקה.

מה דעתך על מניית מלם תים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אייזנברג החליט למכור את הבניין ולהשכיר אותו מקרן הריט בכדי לבצע רכישות חדשות בחברה. "בכוונת מלם תים להשתמש בתמורות שיתקבלו ממכירת הנכס להמשך הפיתוח העסקי של הקבוצה, כולל בחינת רכישת פעילויות חדשות" אמר אייזנברג היום.

 

שלמה אייזנברג מנכ"ל מלם תים שלמה אייזנברג מנכ"ל מלם תים צילום: עמית שעל

 

ה- NOI השנתי הנוכחי מהנכס הוא כ-7 מיליון שקל, ומהווה תשואה נוכחית של 7.4% על ההשקעה. זהו הנכס השני שרוכשת קרן הריט מניבים. הנכס הראשון שנרכש ממוקם בראש העין, והוא נרכש תמורת 77 מיליון שקל. הנכס מושכר במלואו לשוכרים שונים בתחום הלוגיסטיקה, התעשיה והמשרדים.

 

שרון שוופי, יו"ר מניבים אמרה עם ביצוע העסקה כי "בימים אלו מנהלת מניבים מו"מ לרכישת נכסים נוספים בתחום התעשיה, הלוגיסטיקה והמשרדים, לשם הרחבת פעילות הקרן לקראת רישומה למסחר בעתיד.

 

שרון שוופי שרון שוופי צילום: זהר שחר

 

מניבים כבר דיווחה בנובמבר 2015 על השלמת גיוס ראשוני של 267 מיליון שקל מפועלים שוקי הון, מיטב דש, אוניברסיטת בר אילן, אי.בי.אי, הלמן אלדובי, קרן פנסיה גלעד וגופים נוספים. כספי הגיוס משמשים את מניבים לרכישת נכסים מניבים בתחום המשרדים, התעשייה, והלוגיסטיקה בישראל.

 

אסטרטגיית ההשקעה של מניבים מבוססת על הנסיון, היכולת והמקצועיות של יזמיה וקבוצת הניהול, שהוקמה על ידם, ביצירה וניהול של פורטפוליו חדש של נכסים מניבים, באיתור נכסים בעלי פוטנציאל השבחה, ובהשגת תשואה עודפת.

 

שוופי כיהנה כ- 6 שנים כמנכ"ל חברת גב-ים. קודם לכן, מילאה שוופי תפקידי ניהול בכירים בחברה במשך כ- 15 שנה. שותפה איתי מל הוא בעל ניסיון של כ-30 שנה בתחומי הכספים, ההשקעות והפיתוח העסקי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x