$
בורסת ת"א

מנקיינד רוצה לגייס עד 500 מיליון דולר

חברת הביומד השילה מעל 30% מערכה מאז הצטרפה למדדים בבורסה בתל אביב, וכעת נסחרת בשווי של 700 מיליון שקל

דרור רייך 15:2218.04.16

חברת מנקיינד, שהצטרפה לבורסת תל אביב בסוף אוקטובר, ממשיכה בצניחה החופשית היום (ב'), לאחר שהשילה למעלה מ-30% מאז נכנסה למדדים המובילים של הבורסה. הירידה היומית נובעת מתשקיף מדף אותו פרסמה החברה, בו נכתב כי היא מעוניינת לגייס עד 500 מיליון דולר במניות ואופציות. הגיוס צפוי לדלל משמעותית את בעלי המניות הקיימים.

 

חברת הביומד, שנסחרה במועד ההצטרפות בארה"ב לפי שווי של כמיליארד דולר, איבדה משוויה מאז הרישום לבורסה המקומית ונסחרת בשווי שוק של 700 מיליון דולר בלבד - מעט מעל הסכום אותו היא שואפת לגייס.

 

כל הכנסותיה של מנקיינד מגיעים ממיזם יחיד עם חברת התרופות סאנופי שהייתה אחראית על פיתוח ושיווק משאף האינסולין שפיתחה מנקיינד, AFREZZA. אך בתחילת השנה החליטה סאנופי על הפסקת הסכם הרישיון ושיתוף פעולה.

כעת מנקיינד מעוניינת שהכסף מהגיוס ישמש להוצאות מחקר ופיתוח, הוצאות ייצור וגם הוצאות משפט.

 

בינואר השנה, לאחר ביטול השת"פ עם סאנופי, מנקיינד חתמה על הסכם מסחור חדש עם חברה עלומה בשם רספטור לייף סיינסס (Receptor Life Sciences). בעקבות כך, חמישה משרדי עורכי דין בארה"ב קוראים למשקיעים להצטרף אליהם לתביעה ייצוגית בטענה לדיווחים מטעים שסיפקה מנקיינד וגרמו למשקיעים הפסדים של יותר מחצי מיליארד דולר.

 

טקס פתיחת המסחר של מנקיינד טקס פתיחת המסחר של מנקיינד צילום: קובי קנטור

 

בהודעה שפרסמו טוענים עורכי הדין כי בין 10 באוגוסט 2015, כאשר מחיר מניית מנקיינד עמד על 4.31 דולר, ששיקף לחברה שווי של יותר מ־1.5 מיליארד דולר, ועד 6 בינואר 2016, אז התרסקה המניה למחיר של 73 סנט, לשווי נמוך מ־350 מיליון דולר, פורסמו הצהרות כוזבות ומטעות לגבי המכירות של משאף האינסולין.

 

ההפסד הנקי לשנת 2015 של מנייקינד כמעט הוכפל ועמד על 368.4 מיליון דולר או 91 סנט למנייה לעומת הפסד של 198.4 מיליון דולר או 51 סנט למנייה ב-2014. קופת המזומנים של החברה עומדת על לכ-60 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x