שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בנק הפועלים יכשיר יועצי השקעות במכללה של מיטב דש

הבנק משווק את מוצריו של בית ההשקעות. בשל החשש מניגוד עניינים התקבל היתר להכשרות מרשות ניירות ערך

רחלי בינדמן 08:5617.04.16

בנק הפועלים יבצע הכשרות לעובדי הבנק דרך מכללת מיטב דש, מקבוצת בית ההשקעות מיטב דש שאת מוצריו הפיננסיים משווק הבנק.

 

מפנייה מקדמית שנשלחה החודש על ידי הבנק, בניהולו של ציון קינן, לרשות ני"ע עולה כי כדי להכשיר את העובדים המיועדים לשמש כיועצי השקעות, מעוניין הבנק להתקשר עם גוף חיצוני הקשור ליצרני מוצרים פיננסיים. זאת לצורך הכנה לבחינות רישוי יועצי השקעות של הבנק על ידיהם. ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בין היתר במכללת מיטב דש.

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המכללה מכשירה גם יועצי השקעות ומנהלי תיקים של בתי השקעות מתחרים והיא הגוף היחידי הקשור ליצרן פיננסי המספק הכשרות כאלו. לכאורה מדובר בפוטנציאל לניגוד עניינים שכן אותם יועצים יקבלו הכשרה מגוף שקשור לבית השקעות שאת מוצריו ימכרו אחר כך היועצים ללקוחות במה שאמור להיות ייעוץ פיננסי אובייקטיבי.

 

מסיבה זו פנה הבנק לרשות כדי להבטיח שבהשתתפות עובדי הבנק בקורסי ההכנה לא תהיה גלומה קבלת טובת הנאה על ידי הבנק או מי מעובדיו, וכי לא תיווצר אצל היועצים הטיה למוצרים הקשורים לגופי ההדרכה. כך למשל, ההכשרות יתקיימו בקמפוס הבנק ויכללו תכנים מקצועיים בלבד. צוות המרצים של המכללה יקבלו שכר טרחה בשל מתן ההדרכה בלבד. ההתקשרות עם גופי ההדרכה תעשה בכפוף למחירים המקובלים בשוק עבור שירות דומה. כמו כן התכנים המקצועיים יחולקו על דפים שלא יכללו את לוגו המכללה כך שלא יהיה שום חשש לתוכן שיווקי.

 

ברשות השיבו כי "בנסיבות העניין ככל שהבנק ינקוט צעדים למניעת ניגודי עניינים, הרשות לא תראה בעצם קיום קורסי ההכנה וההשתפות של עובדי הבנק הפרה של חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות".

 

בנק הפועלים בנק הפועלים צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x