$
בורסת ת"א

מאמינים בהתאוששות: מחזיקי האג"ח אישרו את תיקון ההסדר במירלנד

רוב של 78% ממחזיקי האג"ח הסכים למחיקה של 80% מהחוב תמורת 60% מהחברה. כלכלית ירושלים, מבני תעשייה ודרבן יזרימו 25 מיליון דולר לחברה

אורן פרוינד 08:4717.04.16

מחזיקי האג"ח של מירלנד אישרו את התיקון להסדר החוב שנחתם עמם באוקטובר האחרון. כפי שפורסם ב"כלכליסט" בתחילת מרץ, מרבית החוב של החברה כלפי מחזיקי האג"ח תומר למניות, אך השליטה בפועל תישאר בידי כלכלית ירושלים (30.5%), מבני תעשייה (40.2%) ודרבן (15.2%).

 

הנאמן של סדרות ג' וד' דיווח למשקיעים כי אלו אישרו את ההסדר ברוב של 61% ושל 76% בהתאמה. ל"כלכליסט" נודע כי גם סדרה ה' אישרה את ההסדר, דבר שמעניק רוב של 78% מקרב כלל מחזיקי האג"ח ולמעשה מבטיח כפייה של ההסדר על שלוש הסדרות האחרות. המתווה החדש עדיין כפוף לאישורי הדירקטוריונים של כלכלית ירושלים, מבני תעשייה ודרבן, כשעל פי ההערכות אישורים אלו צפויים להתקבל.

 

על פי המתווה החדש, כל החוב של החברה (בהיקף של מיליארד שקל בסדרות א'-ו') יומר למניות, למעט חוב של 170 מיליון שקל (45 מיליון דולר). בכך למעשה יוותרו מחזיקי האג"ח על כ־80% מהחוב, אך מנגד יקבלו 60% ממניות מהחברה. כלכלית ירושלים, מבני תעשייה ודרבן יזרימו לחברה 25 מיליון דולר באמצעות הלוואות בעלים (כולל 4 מיליון הדולרים שכבר הוזרמו) ובתמורה יקבלו 40% מהחברה. מירלנד נסחרת בבורסת לונדון בשווי של 30 מיליון ליש"ט (160 מיליון שקל) לאחר ששווייה נחתך ב־50% בחצי השנה האחרונה. בהתאם לכך, שווי המניות שיקבלו מחזיקי האג"ח מסתכם כיום בכ־96 מיליון שקל.

רומן רוזנטל רומן רוזנטל צילום : אוראל כהן

 

מתוך הסכום שיוזרם, כ־19 מיליון שקל (5 מיליון דולר) ישמשו לפירעון אג"ח הקיימות היום לפי שווי הפארי שלהן (שווי האג"ח אילו היה נפרע היום), כך שכל סדרה תקבל לפי חלקה היחסי בחוב. משפחת פישמן, שהיתה בעלת השליטה הקודמת בחברה, וחברות השליטה מחזיקות גם הן באג"ח החברה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, אולם הן לא יזכו לקבל תשלום מתוך ההזרמה. כלכלית ירושלים, מבני תעשייה ודרבן יזכו למנות שלושה דירקטורים בחברה, כולל את יו"ר הדירקטוריון, בעוד בעלי האג"ח ימנו שלושה דירקטורים וימליצו על שני דח"צים. החוב שנותר (151 מיליון שקל) בידי בעלי האג"ח ייפרע בשלושה תשלומים שנתיים שווים החל מ־2021. ניהול החברה ימשיך להיעשות על ידי המנכ"ל הנוכחי רומן רוזנטל.

 

ההסדר המקורי של מירלנד כלל דחייה של החוב בשלוש שנים וחצי (עד יולי 2018) בתקווה שהמצב ברוסיה, שבה היא פועלת, ישתפר ויאפשר לחברה לעמוד בתשלומים. אלא שלפני חודש פרסמה החברה אזהרת רווח ונאלצה לפתוח את המתווה מחדש. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x