$
בורסת ת"א

ביהמ"ש עצר את הנפקת הזכויות בקרדן יזמות

השופט אורנשטיין נענה לבקשה למתן צו מניעה זמני עד לדיון בבקשה. קרדן יזמות תכננה לגייס 23 מיליון שקל

תומר גנון 08:4713.04.16

שופט בית המשפט המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין, הורה אתמול לעצור את הנפקת הזכויות שתוכננה להיום בקרדן יזמות ובמסגרתה תכננה החברה לגייס 23 מיליון שקל.  

זאת בעקבות בקשה לצו מניעה זמני שהגיש עו"ד עופר שפירא, המנהל המיוחד לנכסיו של בעל השליטה בקבוצת קרדן, יוסף גרינפלד. לאחרונה נקלע גרינפלד להליך פשיטת רגל עקב חובות בהיקף 350 מיליון שקל, מרבית החוב לבנקים הפועלים ולאומי.

 

בשבוע שעבר פרסמה קרדן יזמות דו"ח הצעת מדף במסגרתו הודיעה על הנפקת זכויות של מניות החברה שנקבעה להיום. החברה ביקשה לגייס את הכסף "לצורך חיזוק המבנה הפיננסי של החברה".

 

ביום ראשון פנה עו"ד שפירא לחברה וטען כי ביצוע הנפקת זכויות "ערב מכירה אפשרית של מניות גרינפלד במסגרת הליכי הכינוס, עלולה לפגוע בשווי המניות הנמכרות", וכן כי "לא ידוע על כל אירוע המצריך ביצוע הנפקת זכויות בעת הזו".

 

בקרדן יזמות דחו את טענותיו של עו"ד שפירא: "החברה בדעה כי אין ממש בטענותיו של המנהל המיוחד". החברה טענה כי הנפקת הזכויות היא חיובית לפעילותה, בין היתר לשם פירעון חובות לבנק, וכי עיכובה עלול לגרום לחברה נזקים.

 

לאור עמדת החברה, פנה עו"ד שפירא לבית המשפט בבקשה למתן צו מניעה זמני. הוא ביקש לדחות ב־40 יום לפחות את הנפקת הזכויות משום שמדובר "בהנפקה ייזומה שתנאיה נועדו לשבש את הליכי המימוש של אחזקות החייב בקרדן יזמות במסגרת תיק פשיטת רגל זה, ולפגוע בנושי החייב, תוך יצירת תנאים שייטיבו עם אבנר שנור ואיתן רכטר (בעלי השליטה הנוספים בקרדן – ת.ג) בצורה בלתי הוגנת, בדרך בלתי מקובלת וחסרת תום־לב". 

 

 

השופט אורנשטיין השופט אורנשטיין צילום: שאול גולן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x