בורסת ת"א

כיל: ביקושי יתר של 3.5 מיליארד שקל בשלב המוסדי בגיוס האג"ח

זאת לעומת היקף גיוס מתוכנן של 1.25 מיליארד שקל; הגיוס הורחב ב-450 מיליון שקל; הריבית - 2.45%

רעות שפיגלמן 21:2704.04.16

השלב המוסדי בגיוס אג"ח סדרה ה' של יצרנית הדשנים כיל הסתיים הערב (ב') והתאפיין בביקושי יתר גבוהים במיוחד של המוסדיים - בהיקף של 3.5 מיליארד שקל, לעומת היקף גיוס מתוכנן של 1.25 מיליארד שקל.

 

מבין הביקושים שהוזרמו נסגרו התחייבויות בהיקף 1.5 מיליארד שקל מהמוסדיים. כולל השלב הציבורי שיתקיים בעוד כיומיים, היקף הגיוס כולו צפוי לעמוד על 1.75 מיליארד שקל, מה שגוזר הרחבת גיוס של 450 מיליון שקל. מעלות העניקה לאג"ח דירוג AA.

 

נתון נוסף הוא התמחור של האג"ח על ידי המוסדיים: הריבית שנסגרה 2.45% משקפת מרווח תשואה של 1.3% אל מול אג"ח ממשלתי מקביל בתנאים דומים. לכיל סדרת אג"ח שהונפקה בארה"ב לפני כמעט שנתיים, וזו האחרונה נסחרת היום במחיר המשקף מרווח תשואה של 1.8% אל מול אג"ח ממשלת ארה"ב בתנאים דומים - מה שאומר שהמוסדיים תמחרו היום את האג"ח בזול יחסית, ויכולים היו לדרוש פיצוי גבוה יותר אם משווים לאג"ח של כיל שנסחר בחו"ל.

 

 

מה דעתך על מניית איי.סי.אל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
28% 14% 58%

 

לביקושי היתר של המוסדיים הערב ניתן להסביר בכמה דרכים: ראשית, אין לחברה כיום אג"ח סחירות מה שמגדיל באופן טבעי את הביקושים לאג"ח סחיר של חברה בסדר גודל כזה. שנית, כיל מתחייבת כלפי מחזיקי אג"ח סדרה ה' כי לא תשעבד נכס כלשהו לצרכים אחרים. שלישית, כל פיגור בתשלום יעלה את גובה הריבית השנתית שתשולם ב-1%. בנוסף, מכיוון שלחברה כעת עתה מדיניות חלוקת דיבידנד מצומצמת ובשילוב עם ההתחייבות לאי שעבוד הרי שהמוסדיים רואים תנאים אלו כאטרקטיביים מאוד עבורם.

 

כיל מתחייבת כלפי מחזיקי האג"ח שלא לרדת מהיקף הון עצמי הנמוך מ-6 מיליארד שקל, כאשר לסוף 2015 היקף ההון הוא 12.3 מיליארד שקל. התחייבות נוספת היא שמירה על יחס חוב לרווח תזרימי תפעולי של 1:5.5.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x