שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

נגמרה האנרגיה: סאנאדיסון מתכוננת לפשיטת רגל

כך לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל; החברה מנהלת מו"מ עם גופים שונים לשם מימון התהליך; מניותיה צנחו ב-50% במסחר המאוחר אמש

שירות כלכליסט 09:0102.04.16

סאנאדיסון (SunEdison), חברת האנרגיה המתחדשת מארה"ב, מתכוננת להגיש בקשה לפשיטת רגל ומנהלת כעת מגעים עם שני גופים לשם מימון התהליך, כך חשף ה"וול סטריט ג'ורנל". בעקבות כך צנחה מניית החברה ביותר מ-50% במסחר המאוחר אתמול. מראשית השנה איבדה מניית החברה 91% מערכה, וב-12 החודשים האחרונים - 98%. כפי הנראה הנושים ייטלו את השליטה בחברה, ששווייה עמד על 10 מיליאר דולר ביולי, בטרם מניותיה ומספר הפרויקטים שלה החלו לצנוח.

 

פאנלים סולאריים של חברת סאנאדיסון פאנלים סולאריים של חברת סאנאדיסון צילום: רויטרס

 

במקביל מתחוללת תחרות בעל העסקה: מצד אחד, בנקים כמו דויטשה בנק ומנגד קבוצות נושים, ובעיקר קרנות גידור שפעילותן מתמקדת בחברות כושלות. גופים אלו השתתפו בסבב לגיוס חוב שנערך בינואר, ובו גייסה החברה כ-725 מיליון דולר. הערך הנוכחי של החברה עומד על כ-150 מיליון דולר, על פי נתונים שבידי בלומברג. לחברה חובות לטווח ארוך של כ-7.9 מיליארד דולר, נכון לסוף ספטמבר.

 

הבקשה לפשיטת הרגל של סאנדיסון עלולה להיות בעייתית לחברות הבת שלה "טרה פורם פאואר" ( TerraForm Power) ו"טרה פורם גלובל" ( TerraForm Global), שלהן תחנות כוח ולהן חוזים לטווח ארוך לאספקת אנרגיה לחברות שירותים ציבוריים. מצבן הפיננסי של השתיים טוב בהרבה משל סאנאדיסון אולם הן תלויות בחברה לשם קבלת שירותים שונים. על פי הדיווחים של ה"וול סטריט ג'ורנל" שתי החברות לא מתכוונות להצטרף לתהליך פשיטת הרגל ובחודשים האחרונים נרשמת התעניינות גוברת ברכישתן של השתיים.

 

בשבוע האחרון דווח שהחברה עומדת בפני חקירה של רשות ני"ע האמריקאית. על פי חשדות הרשות, סאנאדיסון פירסמה נתוני מזומנים גבוהים משמעותית מכפי שהיה לה בפועל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x