$
שווקי חו"ל

מוחמד אל עריאן: "השווקים עלולים לצנוח ב-10% בחודשים הקרובים"

על רקע הירידות שנרשמו השבוע בבורסות ניו יורק מזהיר הכלכלן הראשי של אליאנס מפני צניחה של 5%-10% במניות בתקופה הקרובה: "אל תופתעו מירידות חזקות או מעליות חזקות. בלי קשר לכיוון שאליו יילך השוק - המניות ייסחרו בטווחים גדולים יותר מאלה של השבועות האחרונים"

שירות כלכליסט 17:1125.03.16

"אל תופתעו מירידות חזקות או עליות חזקות בשווקים בזמן הקרוב. הבורסות עשויות לצנוח ב-10% בחודשים הקרובים", כך מזהיר הכלכלן מוחמד אל עריאן. "אין להיות מופתעים נוכח תנודה של 5% או 10% בכיוון הנגדי, משום שזה מה שמתרחש כבר זמן מה בחודשים האחרונים", אמר היועץ הכלכלי הראשי של אליאנס בראיון ל-CNBC.

 

אל עריאן אמר שירידה זמנית של השוק לא תתרחש בוודאות אולם הוא ציין שללא תלות בכיוון שאליו ילכו המניות, הוא צופה שהן ייסחרו באופן תנודתי יותר ובטווחים רחבים יותר מכפי שנסחרו בשבועות האחרונים. דבריו של אל עריאן מגיעים לאחר ירידה של עד 0.7% במדדים המובילים בארה"ב בשבוע החולף. הנפט ירד גם הוא השבוע ב-4.1%. 

וול סטריט. צפו לתנודתיות גבוהה וול סטריט. צפו לתנודתיות גבוהה צילום: @nyse

 

אל עריאן הדגיש שיכולות להיות עליות חזקות או ירידות חזקות. "הזרקות של נזילות" לשוק - דרך הבנקים המרכזיים או דרך מיזוגים ורכישות של חברות - יכולות לדחוף את השווקים לרמה עוד יותר גבוהה. אולם הוא ציין ששווקים כושלים עלולים להעצים את השפעות של אלמנטים יסודיים שהולכים ונחלשים בשוק.

 

בשבועות האחרונים מוחקות המניות הפסדים דרמטיים שנרשמו מאז תחילת השנה - מדד S&P 500 ירד בכמעט 1% מאז תחילת 2016 - אולם רק בחודש האחרון טיפס המדד בכ-4%.

אל עריאן אמר שישנם כמה גורמים שדחפו את השווקים לעליות לאחרונה – החשש ממיתון בארה"ב נעלם: "פני הדברים בארה"ב לא רעים כלל ועיקר", אמר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x