$
שווקי חו"ל

מריוט ניצחה: סטארווד העדיפה אותה על פני חברת אנבנג הסינית

המיזוג בהיקף 13.6 מיליארד דולר ייצור את רשת בתי המלון הגדולה ביותר בעולם, הכוללת בין היתר את מלונות שרתון, W ומריוט

שירות כלכליסט 13:4921.03.16

מפעילת המלונות האמריקאית סטארווד שינתה שוב את דעתה והודיעה כי הסכימה לקבל את הצעת הרכש המחודשת של רשת מריוט בגובה 13.6 מיליארד דולר.  

התפנית האחרונה מגיעה לאחר שרק ביום שישי הודיעה חברת המלונות, שבבעלותה רשת שרתון, כי קיבלה את הצעת הרכש שהגישה חברת הביטוח הסינית אנבנג בגובה 13.2 מיליארד דולר.

 

על פי ההצעה הנוכחית, בעלי המניות של סטארווד יקבלו 21 דולר במזומן ו-0.8 מניות של מריוט על כל מניה שבבעלותם. העסקה מעניקה למניות של סטארווד שווי של 79.53 דולר, בהתאם למחיר הסגירה ביום שישי.

 

מיזוג בין מריוט וסטארווד, המפעילה 1,270 מלונות במאה מדינות, כולל הרשתות שרתון, הילטון וסנט רג'יס, ייצור את חברת המלונות הגדולה בעולם.

 

סטארווד היא גם חברת המלונות האמריקאית הראשונה שחתמה על הסכם עם ממשלת קובה לנהל שלושה בתי מלון במדינה. אתמול פורסם כי גם מריוט זכתה לאישור משרד האוצר האמריקאי ומנהלת מגעים עם שותפות פוטנציאליות בקובה.

 

בכל מקרה אנבנג לא נשארת בידיים ריקות. בשבוע שעבר נודע כי היא רוכשת מקרן בלאקסטון את בעלת מלונות היוקרה האמריקאית סטרטיג'ק הוטלס אנד ריזורטס (Strategic Hotels & Resorts) עבור 6.5 מיליארד דולר - אלה יצטרפו למלון וולדורף אסטוריה המפורסם בניו יורק שרכשה בשנה שעברה עבור קרוב ל-2 מיליארד דולר.

 

מלון מריוט בריסביין אוסטרליה מלון מריוט בריסביין אוסטרליה צילום: marriott

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x